Vývojář vyhořel, vydavatelé k ní měli odpor. I tak se Sims stali nejúspěšnější hrou

Michaela Prešinská Michaela Prešinská
23. 9. 2023 9:59
Nový díl videoherní série The Sims bude v základní verzi zdarma. Studio Maxis jím popáté naváže na více než dvě dekády starou tradici digitálního domu pro panenky, jehož historie však sahá mnohem dál. Jedna z nejúspěšnějších her se prosadila navzdory tuhému odporu vydavatelů a dokonce i požáru domu jednoho z vývojářů. Tato událost ale nakonec hře prospěla, protože inspirovala její vývoj.
Foto: Maxis

Raid on Bungeling Bay (1984)

Na počátku myšlenky za dnes již kultovním titulem The Sims stála videohra Raid on Bungeling Bay, v níž hráč ovládá vrtulník vypuštěný z letadlové lodi. Ten má za úkol bombardovat šest továren rozesetých po ostrovech na malé planetce okupované Bungelingským císařstvím.

Proti fiktivní zlovolné organizaci se mohli hráči postavit v několika různých hrách vytvořených společností Broderbund software, která se před téměř 40 lety stala vydavatelem zmíněného prvního titulu Američana Willa Wrighta - otce známých videoher The Sims a SimCity. Přestože to může znít zvláštně, právě jednoduchá střílečka pomohla vývojáři pochopit, že ho více baví světy vytvářet, než je vyhazovat do povětří.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy