Plastika jako cesta z chudoby. Dívky podlehly kultu krásy

pej
16. 2. 2014 22:00
Náctileté Venezuelanky sázejí na vzhled. Mladé dívky podstupují plastiky a drastické hubnoucí metody, aby se staly královnami krásy.
Video Náctileté Venezuelanky podstupují plastiky | Video: YouTube

Caracas – Mezinárodním soutěžem krásy tradičně vládou ženy z Venezuely. Kult "missí krásy" zasáhl tuto karibskou zemi tak silně, že jen velmi těžko v ní najdete ženu bez plastiky. Na klinikách estetické chirurgie končí i náctileté dívky.

Podobný osud si zvolila i osmnáctiletá Meyer. Svoji budoucnost vsadila na krásu a úspěch v populární miss. Pomocí drastické metody, plastové mřížky na jazyku, si snaží udržet štíhlou linii.

V úsilí stát se miss ji podporuje i rodina, která neváhá trávit sedm dní v týdnu v práci, aby získala finance na plastickou operaci pro svou dceru. Chirurgické úpravy vzhledu se v této zemi staly velmi populární a týkají se i mnohem mladších dívek. Banky na ně poskytují speciální úvěry.

"Chci, aby se vědělo, že i lidé žijící ve slumu mohou být úspěšní. Chci lepší budoucnost pro sebe i své blízké," vysvětlila Meyer v třídílném dokumentu BBC s názvem Extreme Beauty Queens: Secrets Of South America.

 

Právě se děje

před 51 minutami

Senát zvolí nového šéfa Úřadu pro ochranu osobních údajů, Janů nechce funkci obhajovat

Senátoři budou za dva týdny volit nového předsedu Úřadu pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ). Dosavadní šéfka Ivana Janů už nebude funkci obhajovat. Informovaly o tom čtvrteční Lidové noviny (LN). Kandidáty jsou podle listu bývalý státní tajemník na ministerstvu vnitra Jiří Kaucký a současný místopředseda ÚOOÚ Josef Prokeš.

Kauckého prosazuje ODS, podpořit by ho měli také senátoři za KDU-ČSL, uvedl deník. Prokeše nominoval senátor Michael Canov zvolený za Starosty za Liberecký kraj.

Nezávislý správní úřad dohlížející na ochranu osobních údajů vznikl před 20 lety. Má za úkol především bránit zneužívání osobních dat.

Zdroj: ČTK
před 56 minutami

Tříletá holčička v Japonsku zemřela hladem a žízní, matka ji nechala osm dní bez dozoru

Japonka nechala osm dní doma samotnou svou tříletou dceru, dívka zemřela kvůli dehydrataci a hladu. Ve čtvrtek o tom informovala agentura Kjódó. Incident se stal stal v červnu, když žena odjela z Tokia za svým přítelem, který žije v jiné části Japonska. Policie uvedla, že matka přiznala, že dceru nechala samotnou v tokijském bytě.

Žena podle médií vypověděla, že dítě nechala v obývacím pokoji a že vstup do kuchyně zablokovala sedačkou, aby dceři zabránila v přístupu k nožům a dalším nebezpečným předmětům v kuchyni.

Podle Kjódó žena nechávala dceru doma samotnou pravidelně, aby mohla chodit do heren a barů. Dítě bylo bez dozoru také několik dní v květnu, kdy matka jela za přítelem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy