Plastika jako cesta z chudoby. Dívky podlehly kultu krásy

pej
16. 2. 2014 22:00
Náctileté Venezuelanky sázejí na vzhled. Mladé dívky podstupují plastiky a drastické hubnoucí metody, aby se staly královnami krásy.
Video Náctileté Venezuelanky podstupují plastiky | Video: YouTube

Caracas – Mezinárodním soutěžem krásy tradičně vládou ženy z Venezuely. Kult "missí krásy" zasáhl tuto karibskou zemi tak silně, že jen velmi těžko v ní najdete ženu bez plastiky. Na klinikách estetické chirurgie končí i náctileté dívky.

Podobný osud si zvolila i osmnáctiletá Meyer. Svoji budoucnost vsadila na krásu a úspěch v populární miss. Pomocí drastické metody, plastové mřížky na jazyku, si snaží udržet štíhlou linii.

V úsilí stát se miss ji podporuje i rodina, která neváhá trávit sedm dní v týdnu v práci, aby získala finance na plastickou operaci pro svou dceru. Chirurgické úpravy vzhledu se v této zemi staly velmi populární a týkají se i mnohem mladších dívek. Banky na ně poskytují speciální úvěry.

"Chci, aby se vědělo, že i lidé žijící ve slumu mohou být úspěšní. Chci lepší budoucnost pro sebe i své blízké," vysvětlila Meyer v třídílném dokumentu BBC s názvem Extreme Beauty Queens: Secrets Of South America.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Bavorský premiér Söder uhájil předsednictví v CSU

Kongres německé vládní strany, bavorské Křesťanskosociální unie (CSU) v pátek zvolil do čela uskupení opět Markuse Södera. Dvaapadesátiletý politik, který je od loňska také bavorským premiérem, dostal 91,3 procenta hlasů delegátů, tedy ještě více než při lednovém prvním zvolení do čela strany.

Söder byl zvolen předsedou CSU poprvé 19. ledna, kdy dostal 87,4 procenta hlasů. Tehdy nahradil o 17 let staršího Horsta Seehofera, který ho po deseti letech v čele strany sám navrhl jako svého nástupce. Už loni v březnu Söder vystřídal Seehofera také ve funkci bavorského ministerského předsedy. Sedmdesátiletý Seehofer je teď německým ministrem vnitra a v roce 2021 hodlá odejít do politického důchodu.

Aktualizováno před 2 hodinami

Dopravní nehoda u Ostrovačic na Brněnsku na několik hodin uzavřela dálnici D1 ve směru na Brno

Dopravní nehoda dvou kamionů u Ostrovačic na Brněnsku dnes zhruba na čtyři hodiny uzavřela dálnici D1 ve směru z Prahy na Brno. Kolize se obešla bez zranění, vyplývá z informací jihomoravské policie a hasičů. Před 10:00 se podařilo obnovit provoz jedním pruhem, oznámilo Ředitelství silnic a dálnic. Do té doby byla D1 neprůjezdná mezi sjezdem 178 u Ostrovačic a exitem 182 u Kývalky. Až zhruba do 18:00 ale v místě pokračovaly odklízecí práce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy