Plastika jako cesta z chudoby. Dívky podlehly kultu krásy

pej
16. 2. 2014 22:00
Náctileté Venezuelanky sázejí na vzhled. Mladé dívky podstupují plastiky a drastické hubnoucí metody, aby se staly královnami krásy.
Video Náctileté Venezuelanky podstupují plastiky | Video: YouTube

Caracas – Mezinárodním soutěžem krásy tradičně vládou ženy z Venezuely. Kult "missí krásy" zasáhl tuto karibskou zemi tak silně, že jen velmi těžko v ní najdete ženu bez plastiky. Na klinikách estetické chirurgie končí i náctileté dívky.

Podobný osud si zvolila i osmnáctiletá Meyer. Svoji budoucnost vsadila na krásu a úspěch v populární miss. Pomocí drastické metody, plastové mřížky na jazyku, si snaží udržet štíhlou linii.

V úsilí stát se miss ji podporuje i rodina, která neváhá trávit sedm dní v týdnu v práci, aby získala finance na plastickou operaci pro svou dceru. Chirurgické úpravy vzhledu se v této zemi staly velmi populární a týkají se i mnohem mladších dívek. Banky na ně poskytují speciální úvěry.

"Chci, aby se vědělo, že i lidé žijící ve slumu mohou být úspěšní. Chci lepší budoucnost pro sebe i své blízké," vysvětlila Meyer v třídílném dokumentu BBC s názvem Extreme Beauty Queens: Secrets Of South America.

 

Právě se děje

před 43 minutami

Čeští snowboardisté skončili na MS v kvalifikaci obřího slalomu

Boje o medaile v paralelním obřím slalomu budou na mistrovství světa v Rogle bez českých snowboardistů. Po odstoupení největší naděje Ester Ledecké, která start na šampionátu na poslední chvíli vzdala kvůli nespecifikovaným zdravotním problémům, nikdo z dalších reprezentantů neprošel ve Slovinsku kvalifikací.

Juniorky Klára Šonková a Adéla Keclíková skončily hned po první jízdě a obsadily 35. respektive 43. místo. Do druhého kola neprošli mezi muži ani Adam Počinek (43.) a Viktor Brůžek (46.).

Nejrychlejší čas mezi ženami v kvalifikaci zajela vítězka Světového poháru Ramona Hofmeisterová z Německa, mužům kraloval Rus Igor Slujev. Vyřazovací jízdy začnou ve Slovinsku ve 14:00.

Další zprávy