Nezlomný pianista zahrál uprostřed vřavy v centru Barcelony působivé sólo

Magazín Reuters Magazín, Reuters
2. 11. 2020 13:24
Uprostřed sirén, létajících kamenů, pyrotechniky a prchajících demonstrantů proti koronavirovým opatřením hraje pianista vytrvale známou skladbu Eternal Flame z roku 1988 od poprockové skupiny The Bangles. Na záběrech za mužem jsou vidět policejní vozy, které vjíždí na náměstí, aby rozehnaly demonstranty, ozývají se výbuchy, vzduchem létají lahve i kameny. Nic z toho však pianistu nevyruší.
Pianista nezlomně hraje uprostřed nepokojů v Barceloně | Video: SV News

Už v pátek demonstranti rozpoutali v Barceloně nepokoje kvůli omezení volného pohybu, které bylo v zemi vyhlášeno minulý týden. Lidé i v Madridu nebo Valencii zapalovali kontejnery, rozbíjeli výlohy obchodů, útočili na policisty, nepokoje pak pokračovaly i v sobotu.

Španělsko se stejně jako ostatní evropské země uchýlilo k drastičtějším opatřením proti šíření koronaviru. Premiér Pedro Sanchez vyhlásil v zemi nouzový stav, který bude platit až do začátku května příštího roku.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Izraelci opět protestovali proti premiérovi

V izraelských městech se znovu konaly protesty proti premiérovi Benjaminu Netanjahuovi, který čelí u soudu obžalobě z korupce. Izraelci proti němu protestují už 23 víkendů, dnes stejně jako v minulých případech jich několik tisíc přišlo před premiérovu rezidenci v Jeruzalémě. Další protesty se konaly v Tel Avivu, Caesareji, Holonu a v dalších městech. Cílem protestujících je přinutit Netanjahua k rezignaci. Kromě tří kauz, ve kterých už je souzen, chtějí demonstranti rozšířit jeho stíhání i o případ nákupu armádních ponorek. V této kauze byl Netanjahu vyslýchán, ale není obviněn. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy