Fascinující pád bruslaře v Amsterdamu obletěl svět. Premiér vydal varování

Magazín Magazín
16. 2. 2021 10:22
Odvážný bruslař se ponořil do hlubin amsterdamského kanálu. Vyrazil si oblečený jen v plavkách a bruslích, ovšem led pod ním v jednu chvíli zapraskal a on se před zraky několika diváků propadl do ledové vody.
Muž dováděl na ledě jen v plavkách a bruslích, propadl se pod ním led a skončil v ledové vodě | Video: Associated Press

Muži nakonec pomohl další odvážlivec, který riskoval stejný osud, aby mu hodil lano. Odvážlivec číslo jedna nakonec vyvázl z ledové vody po břiše a za hlasitého fandění diváků odbruslil zase pryč. 

Od víkendu mají Nizozemci vzácnou příležitost zabruslit si na zamrznutých kanálech, naposledy měli takovou možnost před třemi lety. 

Nizozemský premiér Mark Rutte ale před hromadným bruslením varoval mimo jiné i proto, aby lidé ušetřili oddělení pohotovostí v nemocnicích, kde skončila řada bruslařů po pádu na ledu nebo právě po propadnutí do ledové vody. 

Všude po Evropě úřady žádají lidi, aby nebruslili na riskantních místech. Například berlínská policie vyháněla lidi z jezera Müggelsee dokonce vrtulníkem: 

Jedni postup policie chválí a odsuzují lidi, kteří se vydali na led. Druzí kritizují použití vrtulníku. | Video: Twitter/Polizei Berlin
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy