Mikuláš s rouškou Maďary pobouřil. Cukrář teď ale sotva stíhá uspokojit objednávky

Magazín Magazín
24. 11. 2020 13:18
Cukrář Laszlo Rimoczi ve své malé dílně na venkově v Maďarsku nasadil svému čokoládovému Mikuláši roušku. Zamýšlel to jako lehkomyslný žert, který měl jeho zákazníky rozesmát a potěšit uprostřed zhoršující se pandemie koronaviru.
Mikuláš v roušce Maďary pobouřil, cukrář teď ale sotva stíhá všechny objednávky | Video: Reuters

Jakmile ale cukrář zveřejnil na sociálních sítích fotku svého vylepšeného Mikuláše, zaplavila ho vlna negativních reakcí. Ve skutečnosti ale zároveň raketově vzrostl počet objednávek orouškovaných figurek. Laszlo tak sotva stíhá plnit všechny zakázky. Sledujte v reportáži, jak roušky vyrábí. 

Szent Miklós je maďarská verze Mikuláše a postava podobná Santa Clausovi. V předvečer svátku svatého Mikuláše, který připadá na 6. prosince, položí děti na okenní parapet perfektně vyleštěnou botu a čekají, až přijde Mikuláš a naplní ji dobrotami. V moderní době jsou nejběžnější právě čokoládové figurky. Děti si pak často sladkosti nechávají za oknem a soutěží, kdo měl bohatší nadílku.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Exploze v domě v Göteborgu si vyžádala více než dvě desítky zraněných

Více než dvě desítky zraněných si v úterý ráno ve švédském Göteborgu vyžádala exploze a následné požáry v několika obytných domech. Několik postižených je zraněno vážně. Co výbuch způsobilo, zatím není jasné, nicméně podle policie nešlo o nehodu, informovala švédská média.

Podle aktuálních údajů bylo do nemocnic dopraveno 16 zraněných ve věku od 10 do 80 let. Podle mluvčí göteborské univerzitní nemocnice Ingrid Fredrikssonové je stav čtyř hospitalizovaných, tří žen a jednoho muže, vážný.

Podle göteborské záchranné služby exploze zasáhla několik bytů a schodiště. Následný požár se rozšířil na přilehlé domy. Evakuováno z nich bylo několik stovek lidí, někteří skákali v panice z oken, sdělil televizi SVT velitel zasahujícího týmu záchranářů Jon Pile. Požár zatím stále není uhašený a hoří na několika podlažích.

Zdroj: ČTK
Další zprávy