Medvědí rodinka na pláži ukradla jídlo, udělala si piknik a šla se v klidu koupat

Video Video
29. 6. 2021 15:20
Medvědí rodinka se neostýchala připojit se k návštěvníkům pláže u jezera v kalifornském městě South Lake Tahoe. K pikniku využila medvědí samice se třemi mláďaty jídlo, které na dece zůstalo po uprchlých návštěvnících. Jakmile rodinka dojedla, neváhala se ani osvěžit ve vodě. 
Medvědí rodinka si udělala piknik na pláži u jezera
Medvědí rodinka si udělala piknik na pláži u jezera | Foto: Associated Press

"Jsme místní, víme, jak se zachovat v přítomnosti medvědů, takže jakmile jsme zpozorovali, že míří přímo k našemu jídlu, rychle jsme vstali a ustoupili," vysvětlili plážoví hosté, kteří tak medvědí rodince nachystali občerstvení.

I ostatní návštěvníci pláže se drželi stranou a zpovzdálí pozorovali roztomilé počínání medvíďat. Kalifornský úřad pro ochranu ryb a divoké zvěře ale nadšení ze stále častějšího setkávání lidí s medvědy nesdílí: "Velmi nás to znepokojuje, čím více si lidé na medvědy zvyknou, tím se zvyšuje možnost vzniku potenciálně nebezpečného konfliktu," vysvětluje informační důstojník Peter Tira.

Oblíbené pláže medvědi navštěvují v létě častěji kvůli vodě i kvůli jídlu, které tu zůstává po lidech: "Snad si každý uvědomuje, že primárně je to stále území zvířat a to lidé musí respektovat," uzavírá Tira. 

 

Právě se děje

Další zprávy