Gynekolog v Obecné škole i kouzelník Arnoštek. Připomeňte si herecké výkony Menzela

Magazín Magazín
7. 9. 2020 12:47
Oscarový režisér měl na kontě asi dvě desítky filmů, v řadě z nich i dalších se ale objevil i on sám. Před kamerou Menzel uplatnil civilní projev, postavený na klaunství a komediantství, ať už šlo o roli lékaře v Ostře sledovaných vlacích, kouzelníka Arnoštka v Rozmarném létu, nebo v poslední roli ve filmu Tlumočník. Oscarový režisér Jiří Menzel zemřel v sobotu ve věku 82 let.
Kouzelník Arnoštek i gynekolog v Obecné škole. Připomeňte si herecké výkony Jiřího Menzela | Video: NFA, Magic Box, North Video
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Státní Lesy ČR jsou v pololetí kvůli kůrovci ve ztrátě 480 milionů Kč

Státní podnik Lesy České republiky (LČR) vykázal v prvním pololetí kvůli kůrovci a nízkým cenám dřeva ztrátu 480 milionů korun. Loni do konce června měl zisk 169 milionů korun. Kůrovcová kalamita na hospodaření státního podniku negativně dopadá třetím rokem v řadě. Lesy ČR spravují téměř polovinu lesů v zemi a jejich hlavní snahou je zvládnutí kalamity.

"Zásadní vliv na hospodářské výsledky mají přetrvávající nízké ceny dříví a prodej dříví nižší kvality z kůrovcových těžeb. Současně se zvýšil objem nákladů na pěstební činnost," uvedla mluvčí LČR Eva Jouklová k důvodům pololetní ztráty. Kůrovcová kalamita způsobuje přetlak dřeva na trhu a pokles cen.

Zdroj: ČTK
Další zprávy