Gynekolog v Obecné škole i kouzelník Arnoštek. Připomeňte si herecké výkony Menzela

Oscarový režisér měl na kontě asi dvě desítky filmů, v řadě z nich i dalších se ale objevil i on sám. Před kamerou Menzel uplatnil civilní projev, postavený na klaunství a komediantství, ať už šlo o roli lékaře v Ostře sledovaných vlacích, kouzelníka Arnoštka v Rozmarném létu, nebo v poslední roli ve filmu Tlumočník. Oscarový režisér Jiří Menzel zemřel v sobotu ve věku 82 let.
Kouzelník Arnoštek i gynekolog v Obecné škole. Připomeňte si herecké výkony Jiřího Menzela | Video: NFA, Magic Box, North Video
 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy