Dům z vysloužilých televizorů. Unikátní stavba se rychle stala atrakcí pro turisty

Magazín Magazín
10. 11. 2020 11:15
Jedinečný dům na vietnamském ostrově Hon Thom je obklopen čtyřmi stovkami starých televizorů. Dvaasedmdesátiletý Vo Van Hao na projektu pracoval více než rok. Výsledkem je asi padesát metrů dlouhá zeď o výšce více než dva metry. Televizory jsou uspořádány ve dvou řadách zády k sobě.
Dům postavený z vysloužilých televizorů se stal atrakcí | Video: Associated Press

Neobvyklý dům se nachází po cestě na místní lanovku. Stojí tu už několik let, popularitu mu ale zajistil až jeden z turistů Thanh Tien, který do oblasti zamířil na výlet s rodinou a na sociálních sítích zveřejnil snímky televizního domu. 

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Biden se pustil do boje se změnami klimatu, zastavil pronájem půdy k těžbě ropy

Americký prezident Joe Biden ve středu podpisem exekutivních příkazů zahájil realizaci svého plánu postavit se změnám klimatu a učinit z "klimatické krize" téma pro velkou část federální vlády. Nařídil například ministerstvu vnitra, aby v co největší míře pozastavilo uzavírání nových smluv o pronájmu federální půdy k těžbě ropy a plynu. Podle nového šéfa Bílého domu Spojené státy nemohou v souvislosti s ekologickými výzvami dál otálet.

Americká média před vystoupením prezidenta psala o zahájení "frontálního útoku" proti klimatickým změnám nebo o rychlém startu ambiciózního projektu nové administrativy. Během povolebního přechodného období Biden avizoval například rozsáhlé investice do "zelené infrastruktury" včetně vyčlenění dvou bilionů dolarů (43 bilionů Kč) na projekty kolem obnovitelných zdrojů.

Prvními konkrétními kroky na cestě za klimatickými cíli je sada dekretů, které podle Bidena pomohou nejen snížit emise skleníkových plynů, ale i vytvořit nová pracovní místa. Média si všímala především ohlášené "přestávky" od nových pronájmů federální půdy či pobřežních vod k těžbě ropy a zemního plynu. S tímto krokem se pojí také "důkladná revize" všech existujících nájemních kontraktů souvisejících se zpracováváním fosilních paliv.

Zdroj: ČTK
Další zprávy