Video: Rybář Jakub vystoupil ve známé americké talkshow

Domácí ČTK Domácí, ČTK
31. 7. 2010 10:40
Do svého pořadu Tonight Show si jej pozval Jay Leno
Jakub Vágner v pořadu Jaye Lena
Jakub Vágner v pořadu Jaye Lena | Foto: Repro YouTube

Los Angeles - Extrémní rybář a cestovatel Jakub Vágner byl v noci z pátku na sobotu hostem v prestižní americké talkshow Jaye Lena. Moderátor jej v nadsázce označil za "prvního českého rybáře" v historii svého pořadu.

Vágnera si do své show pozval, protože se tento týden začala ve Spojených státech vysílat nová série pořadu Fish Warrior natočená pro dokumentární kanál National Geographic, v níž se Vágner vydává na lov obřích druhů ryb v Jižní Americe a Africe.

Syn známého hudebníka Karla Vágnera jednoho z nejpopulárnějších amerických moderátorů hned v úvodu jejich rozhovoru "usadil". Řekl mu totiž, že ještě nedávno jeho pořad - kde si jinak podávají dveře ty největší celebrity - jako zřejmě jediný člověk ve svém okolí neznal.

Leno během show, která se začíná vysílat před půlnocí a na niž se pravidelně dívá kolem čtyř milionů Američanů, předvedl několik ukázek z Vágnerových pořadů. Na jedné pocházející z nové série pro National Geographic, byl rybář vidět, jak prakticky holýma rukama tahá z řeky obří rybu.

Spolu s Vágnerem se v páteční Lenově show objevila hvězda snímku Precious Gabourey Sidibe a komik Mike Vecchione. V minulosti se mezi tisíci hosty show, jež se vysílá každý všední den, objevil například i americký prezident Barack Obama.

Novou sérii dokumentárního pořadu Fish Warrior, která měla premiéru v pondělí, zahájil Vágner výpravou do pralesů Amazonie, kam se vydal za arapaimou gigas. Úlovkem o váze 154 kilogramů se mu podařilo překonat vlastní rekord z roku 2008, kdy z řeky vytáhl arapaimu o váze 130 kilogramů.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Plzeňská práva od ledna povede bývalý ústavní soudce Stanislav Balík

Novým děkanem Fakulty právnické Západočeské univerzity v Plzni bude v dalších čtyřech letech pedagog, advokát a bývalý soudce Ústavního soudu Stanislav Balík. Rozhodlo o tom 15 ze 16 hlasů členů akademického senátu fakulty. Balík byl jediným kandidátem. Po jmenování děkanem povede fakultu od 25. ledna 2020, řekla mluvčí ZČU Šárka Stará.

Balík, narozený v roce 1956, absolvoval v roce 1979 Právnickou fakultu Univerzity Karlovy a v roce 1981 obor archivnictví na Filozofické fakultě stejné univerzity. Do roku 1989 pracoval jako podnikový právník, poté se věnoval advokacii. V letech 2002 až 2003 vedl Českou advokátní komoru. V roce 2004 byl jmenován soudcem Ústavního soudu ČR. Po desetiletém mandátu se vedle akademického působení vrátil k advokacii.

Funkci Balík převezme po děkanovi Janu Paulym, který fakultu vede od ledna 2012 a kandidovat už nemohl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy