Video: Prodavač vyhnal lupiče ze svého obchodu

Michal Štůsek Michal Štůsek
16. 11. 2009 5:24
Ani zbraň v rukou lupiče neodradila odvážného prodavače od obrany svého obchodu
Lupič stihl jednou vystřelit
Lupič stihl jednou vystřelit | Foto: www.youtube.com

Nevada (USA) - Odvážný prodavač v samoobsluze se nezalekl ozbrojeného lupiče.

Na záběrech průmyslové kamery se útočníkovi s pistolí nebojácně postavil.

Přestože jej maskovaný muž postřelil do ruky, dokázal svým odporem lupiče natolik zaskočit, že vzal nohy na ramena a z obchodu utekl.

Zraněný hrdina si následně přivolal pomoc. 


 

Právě se děje

před 1 hodinou

Spojené státy zakážou charterové lety na Kubu, nechtějí podporovat diktátory

Spojené státy se chystají zakázat soukromé charterové lety mezi USA a Kubou. Na Twitteru to oznámil americký ministr zahraničí Mike Pompeo, podle nějž režim Raúla Castra využívá příjmy z turismu a z cestovních poplatků k financování svých údajně nekalých praktik a k podpoře Venezuely, kde USA usilují o změnu režimu.

"Dnes jsem požádal ministerstvo dopravy o pozastavení soukromých charterových letů mezi USA a Kubou. Castrův režim využívá peníze z turismu a cestování k financování svých nekalých praktik a zásahů ve Venezuele. Diktátoři nemohou mít užitek z cest z USA," napsal Pompeo na Twitteru.

Šéf americké diplomacie kubánskému vedení vyčítá pokračující "uvězňování novinářů a zastánců demokracie", Castrův režim se podle něj také snaží potlačovat náboženskou svobodu. "Naše administrativa se bude nadále snažit osekat zisky plynoucí kubánské vládě z letištních poplatků, pobytů v hotelích vlastněných režimem a další příjmy spojené s turismem," uvedl podle agentury AFP Pompeo ve vyjádření.

Nové omezení se nebude týkat charterových letů financovaných z veřejných peněz ani soukromých letů, které budou vyslány kvůli případné zdravotní krizi či v rámci pomocných misí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy