Video orangutana dojímá svět: Lidoop zachraňuje ptáče

Zahraničí Zahraničí
18. 6. 2011 18:10
Záběry laskavého orangutana se staly hitem dva roky poté, co byly natočeny
Foto: Reuters

Dublin - Internet má novou senzaci: Video s laskavým orangutanem, který se pokouší zachránit téměř utopené ptáče.

Záběry byly pořízeny už před dvěma lety v dublinské zoo, ale - jak uvedla BBC, na internetu se objevily až nyní a staly se hitem.

Ředitel zoo v Dublinu Leo Oosterweghel čin lidoopa, který pomocí lístku vytahuje ptáče z vody a snaží se je oživit, komentoval takto: "Ukazuje nám, že zvířata mají ve své povaze velmi laskavé rysy."

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Broumově hořela kotelna v průmyslovém areálu, škoda je 15 milionů korun

V areálu firmy Veba v Broumově na Náchodsku v úterý večer hořela kotelna na topný olej. Škodu vyšetřovatel předběžně stanovil na 15 milionů korun, upřesňovat se bude stejně jako příčina požáru ve středu dopoledne. Na webu hasičů Královéhradeckého kraje to uvedl jejich mluvčí Ondřej Sezima.

O požáru v areálu v broumovské části Olivětín hasiči dostali zprávu po 19:00. Hořela kotelna přistavená k výrobní hale. "V kotelně se nacházela nejenom technologie, ale také velké množství topného oleje," uvedl mluvčí. Hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích s použitím vody a hasební pěny, aby před ohněm uchránili výrobní stroje v přilehlé hale, kde navíc byly další hořlaviny.

"V pozdních večerních hodinách se jim podařilo požár dostat zcela pod kontrolu. Při zásahu nebyl nikdo zraněn," uvedl Sezima. Zaměstnanci budovu včas opustili. Škodu oheň způsobil na vnitřním vybavení kotelny, silně zakouřené byly prostory v nadzemním podlaží přilehlé budovy, které slouží jako šatny a sociální zázemí pro zaměstnance.

Zdroj: ČTK
Další zprávy