Vězeň si vyvařuje přímo v cele. Na sítích ukázal i recept na proslulé víno trestanců

eri eri
21. 6. 2021 16:59
Uvnitř vězeňské cely si trestanec s přezdívkou Calidago23 dokáže připravit pizzu, cheeseburger, jahodový dort a jednoduše usmaží i cibulové kroužky. Gurmánské kreace na topném tělese z rychlovarné konvice předvádí desetitisícům fanoušků na sociální síti TikTok.
Vězeň si vyvařuje přímo v cele. Na TikToku prozradil i recept na proslulé víno trestanců | Video: TikTok/@calidago23

Sdílením receptů na sociálních sítích nechává vězeň nahlédnout do život za mřížemi. Trestanec Calidago ukazuje, jak z omezeného množství potravin, které si vězni mohou koupit v kantýně, připraví vše možné i zdánlivě nemožné od tacos po cheeseburger s hranolky.

Jedním z nejočekávanějších receptů byl návod na vězeňské víno. Traduje se o něm, že si ho vaří odsouzení lidé po celých Spojených státech. Ukázalo se, že na alkoholický nápoj jsou potřeba jen tři ingredience, které se nechají asi týden kvasit v igelitovém sáčku. Zásadními přísadami jsou pomerančový džus, perlivý nápoj a gumové bonbony. 

I přes jednoduchost jde ale podle trestance Calidaga ve věznici o cennou dovednost. Tvrdí, že víno prodává spoluvězňům v přepočtu za 170 korun za litr.

 

Právě se děje

před 46 minutami

Pokud to bude nutné pro bezpečnost, pozveme ruskou armádu, říká Lukašenko

Běloruský prezident Alexandr Lukašenko uvedl, že je připraven nechat v Bělorusku rozmístit ruské jednotky, pokud by to bylo nezbytné pro bezpečnost společného svazového soustátí. V současnosti to potřeba není, uvedl Lukašenko podle médií. Mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov podle listu Kommersant uvedl, že Minsk nežádal Moskvu o rozmístění vojsk.

"Jestli to bude nutné pro bezpečnost svazového soustátí, které (s Ruskem) budujeme, budou zde (ruské jednotky) rozmístěny neprodleně. Nyní to ale není nijak nezbytné," řekl Lukašenko během porady o situaci. Podle státní agentury Belta ujistil, že Bělorusko je s to v případě potřeby v mžiku postavit do zbraně půl milionu vojáků.

"Pokud to bude málo, budou sem převedeny všechny ozbrojené síly Ruské federace. To se nikdy nestane. Ale pokud to bude nutné, nebudeme váhat," zdůraznil Lukašenko.

Mluvčí Kremlu Peskov na dotaz novinářů odpověděl, že vyslat ozbrojené síly do jiné země lze ze zákona jen na základě žádosti vedení této země k Moskvě, což se ale v případě Běloruska nestalo. Kommersant připomněl, že prezident Vladimir Putin dříve upozornil, že svazové soustátí s Běloruskem představuje "určitou úroveň integrace", a ne stát v přímém smyslu slova. A úroveň integrace ve svazovém soustátí je podle Putina nižší než v Evropské unii.

Zdroj: ČTK
Další zprávy