Škrábou, koušou a kradou. V japonském Jamaguči makakové útočí na děti i dospělé

ČTK Magazín ČTK, Magazín
26. 7. 2022 10:00
Makakové v japonském městě Jamaguči od začátku července zranili 42 lidí. V Japonsku žije velké množství těchto opic a někde je lidé považují za obtížné sousedy, protože ničí úrodu a hledají potravu v domech.
Na obalu anglického vydání je makak u termálních pramenů v opičím parku Džigokudani v japonském Naganu.
Na obalu anglického vydání je makak u termálních pramenů v opičím parku Džigokudani v japonském Naganu. | Foto: Jigokudani Monkey Park

V Jamaguči makakové útočili na děti i dospělé. Většinu poškrábali a pokousali.  Tak velké množství útoků na lidi za tak krátkou dobu je podle agentury AFP nezvyklé. 

"Město Jamaguči je obklopeno horami a setkání s opicemi tam není vzácnost. Tolik útoků v tak krátké době ale není obvyklé. Nejprve útočily na děti a na ženy, nedávno ale také na staré lidi a dospělé muže," sdělil zaměstnanec městské správy.

Hned po prvním útoku 8. července město zřídilo hlídky, ale nepodařilo se odchytit jediného makaka. Není jasné, zda je za útoky jedna mimořádně agresivní skupina, nebo zda jde o chování rozšířené v celé opičí populaci.

Japonšští makakové v Sapporu.
Japonšští makakové v Sapporu. | Foto: Reuters

Situaci v Jamaguči sleduje celé Japonsko a věnují se jí státní média, která přinášejí výpovědi obětí. "Slyšel jsem v přízemí pláč, tak jsem tam běžel a spatřil jsem opici sápající se po našem dítěti," sdělil v rozhovoru s listem Mainiči šimbun otec jedné jamagučské rodiny.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy