Majitel kavárny podle britského webu BBC řekl, že barvu potřebnou k "proměně" psa v pandu si objednává z Japonska a najal zaměstnance, kteří mají tento úkol na starosti. Každé nabarvení prý stojí 1500 jüanů (skoro 4900 korun) a použitá látka je údajně tak kvalitní, že na zvířata nemá žádný vliv.
Poté, co se informace o této kavárně dostaly do místních médií, jí přibylo návštěvníků, ale objevily se i obavy, aby se další lidi nesnažili tento nápad napodobit. Veterinář jménem Li Taj-ping vyzval majitele zvířat, aby srst svým mazlíčkům rozhodně nebarvili. "Může to jejich srst a kůži poničit," varoval.
BBC uvádí, že barvení kožíšků zvířat se v Číně rozšířilo po roce 2010, nejdříve na různých soutěžích, pak jako extravagantní záliba chovatelů. Povědomí o etickém zacházení se zvířaty se sice v nejlidnatější zemi světa zvyšuje a podle mnohých je barvení srsti "šílenost", nicméně stále se najdou tací, pro které je domácí mazlíček s nepřirozeným odstínem roztomilý.
Ve Velké Británii si kritiku ze strany ochránců zvířat vysloužili pořadatelé hudebního festivalu Latitude v anglickém hrabství Suffolk, když opakovaně nechali ovce nabarvit na svítivě růžovou.