"Jsem rád, že se toho Iveta nedožila." Seriál o Bartošové to od blízkých schytal

Michaela Lišková Michaela Lišková
31. 3. 2024 19:31
Masivní reklamní kampaň, která splnila svůj cíl. I tak někteří recenzenti vnímali minisérii Iveta, která vznikla původně pro českou streamovací platformu Voyo. Cílem seriálu bylo hlavně to, aby si "český Netflix" lidé předplatili. Proč se známým Ivety Bartošové minisérie nelíbí a co kritikům v Ivetě chybělo? Podívejte se na Historky z placu.
Minisérie Iveta měla hlavně nalákat na streamovací platformu Voyo | Video: Aktuálně.cz

V době uvedení seriálu šlo na tuzemské poměry o mimořádný počin. I přesto, že se tehdy minisérie nevysílala v televizi, měla masivní reklamní kampaň, včetně billboardů u silnic. Důvod byl prostý - nalákat diváky, aby si platformu Voyo zaplatili.

Všechny díly pořadu sledujte tady >>> Historky z placu

Nutno říci, že cíl byl splněn. Mezi roky 2020 a 2022, kdy Voyu vedení mateřské firmy CME začalo věnovat více pozornosti, získala platforma v Česku a na Slovensku asi 340 tisíc nových předplatitelů. Na konci roku 2023 jich Voyo zaznamenalo už 650 tisíc.

I když minisérie tímto směrem uspěla, recenzenty moc neuchvátila. Podle nich jí mimo jiné chyběl historický kontext a psychologie postav. Životopisné drama tak "připomínalo spíše pohádku založenou na archetypech než příběh reálných osob".

Nejpauzovanější scéna v historii filmu? O odhalení "všeho" Stoneová prý netušila

Legendární erotická scéna: O odhalení „všeho“ Stone netušila, režisér dostal facku | Video: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

Další zprávy