Úsměv vévodkyně Kate vylepšila novátorská metoda

ČTK ČTK
26. 11. 2011 14:44
Stejný odborník vylepšil chrup například i někdejšímu prezidentovi Jelcinovi
Kate a William navštívili Kanadu - Vévodkyně Kate a Princ William
Kate a William navštívili Kanadu - Vévodkyně Kate a Princ William | Foto: Reuters

Londýn - Manželka britského prince Williama Kate podstoupila v minulosti moderní chirurgický zákrok, aby dosáhla oslnivého úsměvu, kterým okouzlila miliony lidí na světě.

"Přirozeně perfektní" úsměv vévodkyni z Cambridge vytvořil francouzský novátorský zubní chirurg Didier Fillion. Uvedl to dnes list The Daily Telegraph na své internetové stránce.

Podotkl, že vévodkyně před perfektním chrupem v americkém stylu zjevně dala přednost takzvané harmonické asymetrii, na kterou se právě specializuje ve své londýnské praxi francouzský stomatolog.

Opravoval zuby i Jelcinovi

Podobu svých zubů mu mimo jiné svěřili britská modelka a herečka Kelly Brooková, módní tvůrce John Galliano, ale i někdejší ruský prezident Boris Jelcin.

Podle Fillionova kolegy Bernarda Touatiho francouzský zubař použil na vévodkyniných zubech mimo jiné i "mikrorotaci", jíž se dosáhne lepšího, nicméně přirozeného vzhledu. Postup se liší od toho, jak se vylepšuje chrup v USA, kde vytvářejí zuby jeden jako druhý, symetrické, jednobarevné, uměle vyhlížející.

"Zuby jako klávesy od piana nejsou dobré, takže se snažíme vrátit jim některé detaily, například zachováme mezeru, nebo kratší řezák," citoval list Filliona.

Vzhled Kate je pod drobnohledem

The Daily Telegraph připomněl, že o zákroku na zubech někdejší Kate Middletonové a dnešní vévodkyně z Cambridge se hovořilo již dříve, ale jméno stomatologa zůstávalo utajeno. Fillion však ani nyní nepotvrdil ani nevyvrátil, že na zubech přední členky britské královské rodiny pracoval.

Vzhled manželky prince Williama je velmi sledovaný fenomén. Ještě před královskou svatbou se hovořilo o tom, že štíhlá Kate hubla, aby vypadala lépe. Nyní se vysoce oceňuje její styl oblékání a módní časopis Harper's Bazaar vévodkyni označil za nejlépe oblékanou Britku letošního roku.

 

Právě se děje

před 46 minutami

Tři čtvrtiny lidí chtějí místo stravenek dostávat peníze, ukázal průzkum. Ministerstvo navrhuje stravenkový paušál.

Až tři čtvrtiny zaměstnanců, kteří dnes dostávají stravenky, by raději přešly na peněžní stravenkový paušál. Většina z nich by přitom své stravovací návyky nezměnila. 

Čtyři pětiny restaurací by zase přivítaly, kdyby u nich méně lidí platilo stravenkami. Vyplývá to z průzkumu, který pro ministerstvo financí uskutečnila agentura Median mezi 1212 respondenty. 

"Dnešní režim zachováváme a nijak jej neomezujeme. Pouze ke stravenkám a firemním jídelnám přidáme třetí možnost, díky které mohou zaměstnanci dostat nezdaněný příspěvek na stravování rovnou v penězích. Kdo chce, pojede stále ve stejném režimu a nic se pro něho nezmění," uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO).

Návrh je součástí připravovaného daňového balíčku na rok 2021. Návrh v tuto chvíli projednávají ministerstva. Jeho účinnost je navržena od 1. ledna 2021. 

Zdroj: ČTK
před 47 minutami

V severní Itálii ve městě Padova zemřel osmasedmdesátiletý muž pozitivně testovaný na koronavirus. Jde o prvního Evropana, který nákaze podlehl.

 Úmrtí v pátek pozdě večer oznámil italský ministr zdravotnictví Roberto Speranza.

Muž byl jedním ze dvou starších pacientů v oblasti Veneto, u kterých bylo podezření na nemoc COVID-19, kterou nový typ koronaviru způsobuje. V nemocnici ležel podle italských médií 14 dní a přijat byl s jiným druhem onemocnění.

Zdroj: ČTK
před 54 minutami

V palivových nádržích tří desítek letadel značky Boeing 737 MAX objevil výrobce zbytky materiálu, mohly ohrozit bezpečnost strojů.

Během kontroly zatím nepředaných strojů výrobce objevil podobný problém u 35 z nich, potvrdil mluvčí firmy. Podle informací agentury Reuters se jednalo o víc než polovinu zkontrolovaných letounů. 

Firma uvedla, že v nádržích se našly zbytky cizích předmětů, což je termín, který se používá pro nejrůznější materiál, jako jsou hadry, nástroje, kovové třísky a další. Většinou zůstává po zaměstnancích, kteří se podílejí na výrobním procesu. Podobný problém už měla firma také u jiných letadel, například u tankovacích letounů KC-46, upozornila agentura Reuters. Tyto předměty zvyšují riziko elektrického zkratu a požáru.

Letadla 737 MAX jsou už téměř rok odstavena z provozu, nová čekají zaparkovaná na své dodání aerolinkám. Zákaz přišel loni v březnu po dvou smrtelných nehodách. 

Zdroj: Reuters , ČTK
před 2 hodinami

Nákaza koronavirem v Číně polevuje, její nárůst hlásí Jižní Korea. Nakažených je celkem přes 76 tisíc.

Nemoci způsobené novým typem koronaviru v pevninské Číně podlehlo již celkem 2345 lidí. Během pátku jich zemřelo 109, o devět méně než ve čtvrtek. Nakažených je přes 76 tisíc. Počet nově onemocnělých se v pátek výrazně snížil na 397 ze čtvrtečních 889. Informovala o tom v sobotu odvoláním na čínské zdravotnické úřady agentura Reuters. Výrazný nárůst nových případů hlásí Jižní Korea.

Epicentrum epidemie, provincie Chu-pej, hlásí za pátek výrazně nižší počet nových případů onemocnění i mírně nižší počet nových úmrtí. Počet nových nemocných klesl na 366 ze čtvrtečních 631. Počet mrtvých v této nejvíce zasažené čínské provincii činil v pátek 106, zatímco ve čtvrtek to ještě bylo 115. Celkem v Chu-pej již zemřelo 2250 lidí a celkový počet nakažených tam byl k pátku 63 tisíc.

Zdroj: ČTK
Další zprávy