Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Ušetřete v zimě za topení s novými střešními okny VELUX

komerční článek
13. 9. 2021 12:42
Čím více tepla necháte unikat ven, tím více musíte topit. Problém vyřeší lépe izolující okna.
Foto: komerční článek

Kdysi dávno byla střešní okna synonymem horka v létě a studeného průvanu v zimě. Tohle všechno ale už patří minulosti. Moderní střešní okna VELUX kombinují skvělé izolační vlastnosti s výhodami pasivních solárních zisků a dosahují vynikající energetické účinnosti. Protože zima už klepe na dveře, je výměna starých oken za nová okna VELUX výborný nápad. Získáte s nimi až dvojnásobnou schopnost tepelné izolace. Ve vaší tišší domácnosti budou panovat příjemnější teploty. A určitě klesnou i účty za energie!

Proč je důležité Uw? 

Čím více tepla necháte unikat ven, tím více musíte doma topit. Pro úsporu energie je proto nutné snížit hodnotu součinitele prostupu tepla označovaného velkým „U“. Tato hodnota se počítá z tepelných odporů vrstev, které tvoří celý stavební prvek - například střechu, stěnu nebo okno (u okna se používá označení Uw). Čím je hodnota Uw nižší, tím účinněji daný stavební prvek izoluje, takže vás lépe chrání před zimními plískanicemi. 

Nová generace střešních oken VELUX má výrazně lepší izolační vlastnosti. Zásluhu na tom má jejich inovativní konstrukce a použití vysoce kvalitních materiálů. Zatímco větší plocha skla propouští víc slunečního tepla i denního světla, systém izolace VELUX ThermoTechnology™ snižuje tepelné ztráty. Právě proto platí, že když vyměníte staré střešní okno VELUX (s Uw = 2,8 W/m2K) za nové okno VELUX Standard Plus (s Uw = 1,0 W/m2K), snížíte tepelnou ztrátu o více než 60 %. V podkroví jde o ideální řešení, jak ještě před příchodem zimy získat hřejivý a příjemný domov s vysokou energetickou účinností.

Výměna je snadná a rychlá

Protože střešní okna nejsou usazena ve zdi, jejich výměna nevyžaduje žádné bourání a obejde se bez velkého nepořádku. Pokud má nové okno stejnou velikost jako původní a není potřeba zasahovat do interiérového ostění, zkušený řemeslník práci zvládne za dvě až tři hodiny. Výměna může odstranit i tepelné mosty a s nimi riziko vzniku plísní. Ale hlavně nové okno dokáže důkladněji izolovat od venkovního chladu, takže doma budete mít celou zimu příjemněji. 

Dalšího zvýšení energetické účinnosti dosáhnete, když okna vybavíte stíněním s tepelněizolační schopností. Stejně jako zimní kabát, i tyto doplňky je ideální pořizovat právě před zimou. Dvojitě plisované roletyvenkovní rolety VELUX zlepší izolační účinek nových střešních oken a přispějí ke snížení nákladů na vytápění. 

Pomůžete sobě i planetě 

Pokud si vyberete střešní okno VELUX, budete se cítit lépe nejenom vy, ale i naše planeta. Celých 40 % energie v Evropské unii spotřebují budovy. Proto může volba oken s lepšími izolačními vlastnostmi výrazně snížit spotřebu energie. Nová střešní okna VELUX jsou díky své vysoké energetické účinnosti významným příspěvkem k nízkoenergetickému bydlení, což v rámci snižování globální spotřeby energie hraje velkou roli. 

Uvažujete o výměně střešního okna, nebo plánujete pořídit další? Získejte více informací o výměnách a nechte si poradit s výběrem od odborníků, aby se vám bydlelo co nejpříjemněji.  

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Jednání ČR a Polska o dolu Turów budou pokračovat ve středu. Sejdou se experti i ministři, řekl Brabec. Doufá, že setkání přinese významný posun

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Babiš chce stanovit vrchní hranici emisních povolenek, oznámil po schůzce se Zemanem

Premiér Andrej Babiš (ANO) se vyslovil pro stanovení horní hranice ceny emisních povolenek. Po pondělní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem na lánském zámku ministerský předseda novinářům řekl, že se bude snažit o to, aby o záležitosti jednala Evropská unie. Měla by podle Babiše využít příslušný článek směrnice o povolenkách.

Studie Evropské komise z loňského roku podle premiéra uváděla, že cena povolenek v roce 2025 by měla být 26 eur a v roce 2030 pak 30 eur a o pět let později 50 eur. "Skutečnost je taková, že dnes se emisní povolenky obchodují za 60 eur. Jsou předmětem spekulativního kapitálu," řekl Babiš. Jejich cena má podle něho přímý dopad na energetické a průmyslové firmy a na cenu elektřiny.

Babiš bude chtít, aby evropští lídři na neformálním summitu 5. a 6. října aktivovali článek povolenkové směrnice, který podle premiéra předpokládá, že cenový výkyv je nutné řešit. Soudí, že členské státy by měly stanovit cenový koridor. "To znamená, že by mělo být určené zastropování emisních povolenek," uvedl premiér.

Míní, že na summitu by se mělo diskutovat také o společném nákupu zemního plynu v souvislosti s naplněností zásobníků a jeho rostoucí cenou

Zdroj: ČTK
Další zprávy