reklama
 
 
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Trutnov Trails v sezóně 2017: Letos nabídnou bezmála 20 kilometrů tratí

Foto: komerční článek
Do roku 2017 vstupují Trutnov Trails opět s velkými plány a vypadá to, že letošní rok by mohl být ve vývoji podkrkonošského bike rezortu průlomový.

V následujících letech má Trutnov Trails nabídnout bikerům novou základnu, kanadský flow trail a další kilometry stezek. 

To hlavní se ale na Trutnov Trails bude odehrávat až na sklonku sezóny, kdy začne pod dohledem kanadských stavitelů vznikat unikátní flow trail. "Potenciál okolních kopců se spoustou skalních útvarů je famózní. Výhledově plánujeme až 60 kilometrů tras, které propojí současné traily nad Trutnovem s Vraními a Jestřebími horami až k Adršpachu, prioritou pro další rozvoj je ale zázemí pro bikery v podobě nového trailcentra," uvádí Jan Rejl, který stojí za nápadem i realizací Trutnov Trails.

Trasy jsou šetrně vybrány tak, aby se co nejméně potkávaly s turistickými trasami a co nejvíce kopírovaly původní stezky a ráz krajiny, zároveň ale byly atraktivní i pro technicky zdatné jezdce. Stezky zatím vznikaly převážně v rámci dobrovolnických brigád, dosud se jich uskutečnilo přes šedesát. "Za každou pomoc jsme rádi. Těší nás vzrůstající zájem bikerů, brigádníků, ale také města, kraje a dalších státních i soukromých partnerů včetně lokálních firem," říká Jan Rejl. Díky šetrnému přístupu i přínosu pro region projekt podporují Lesy ČR, Lesy a parky Trutnov, město Trutnov i Královéhradecký kraj.

Pro snadnou orientaci slouží značení v terénu a obtížnost tratí je odstupňována barevně podobně jako na lyžařských sjezdovkách. Modré tratě zvládnou i větší děti a jezdci na běžných horských kolech, ten pravý zážitek ale přichází až s použitím speciálních celoodpružených kol. Ta nabízí půjčovna a testovací centrum kol značky Giant a Liv v trailcentru ve Lhotě, dále je k dispozici myčka, základní servis, infocentrum a občerstvení v Lhotecké hospodě. Právě zde můžete provoz a další rozvoj Trutnov Trails podpořit zakoupením dobrovolných příspěvků na údržbu.

Technické tratě si můžete vyzkoušet i v závodním tempu během akce Enduro - Trutnov Trails 19. - 20. srpna.  

Více informací naleznete na webových stránkách či na facebooku.

autor: komerční článek | 18. 7. 2017

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Sponzorované odkazy

reklama