Lidé utíkají z měst a nacházejí štěstí v titěrných "krabičkách od sirek"

Magazín Magazín
20. 2. 2024 6:00
Stále více lidí opouští starý způsob života a hledá štěstí a klid na menším prostoru, než na jaký byli dosud zvyklí. Řeč je o takzvaných tiny housech, maringotkách nebo přestavěných autobusech. Podívejte se na inspirující proměny, které vedle rodinných domů působí jako krabičky od sirek.
Foto: Aktuálně.cz/Big Sky Bus

Clint a Erika z Texasu si namísto velkého rodinného domu pořídili autobus. Jde o pojízdný veterán ze 70. let minulého století. Mají v něm kuchyň, ložnici, toaletu a venku spoustu prostoru pro pěstování zeleniny, chování slepic a venčení svého chlupatého dítěte, psa Peta. 

Druhou mízu chytili i Australané Anthea a Wayne. V padesáti skoncovali s dosavadním stylem života, prodali dům a u přátel na farmě si postavili dva pojízdné domky. 

V domečku našel štěstí i francouzský bezdomovec. Svůj stylový domek si koupil z dědictví po rodině. Svou důvěru a peníze svěřil firmě Romaina Lemonniera, který mu navrhl útulný domov o pár metrech.

Pár z Arizony se rozhodl pro bydlení, které sice není na kolečkách, ale skromné je víc než dost. Architekt Christoph Kaiser a jeho manželka si namísto domu s hypotékou koupili staré plechové silo na obilí a udělali z něj byt. 

 

Právě se děje

Další zprávy