Stovky nahých lidí pózovaly v zimě americkému fotografovi na předměstí Melbourne

Magazín Video Reuters Magazín, Video, Reuters
10. 7. 2018 15:06
Více než pět set dobrovolníků se sešlo o víkendu na předměstí Melbourne, aby se stali součástí uměleckého záměru amerického fotografa Spencera Tunicka. Ten je známý svými instalacemi nahých lidí uskupených ve výtvarných formacích ve městech. S dokumentováním naháčů začal v roce 1992 v New Yorku. Během melbournského focení projektu Návrat nahoty na sobě měli přítomní pouze červenou látku. Snímky pořídil na parkovišti supermarketu Woolworths. „Zpočátku jsem byla trochu vystrašená. Ale jakmile se všichni svlékli donaha, řekla jsem si: jasně, dobře, jsem v pohodě,“ nechala se slyšet jedna z dobrovolnic Chloe Horlerová. Všichni účastníci si jako odměnu odnáší fotku z limitované edice.
Záběry z focení nahých dobrovolníků v Melbourne. | Video: Reuters
 

Právě se děje

před 30 minutami

Anderson, Ozon, McQueen. Festival v Cannes zveřejnil výběr filmů pro letošní ročník

Nové filmy amerického režiséra Wese Andersona, francouzského Françoise Ozona či britského Steva McQueena jsou součástí oficiálního výběru 56 snímků pro letošní ročník mezinárodního filmového festivalu v Cannes. Filmový svátek se letos v květnu nekonal kvůli koronavirové pandemii, pro snímky je ale zařazení na jeho program prestižním oceněním, uvedla agentura AFP. Žádný český film se do výběru neprobojoval.

Na seznamu oficiálního výběru se nachází Andersonův film The French Dispatch (Francouzská spojka), Ozonův Eté 85 (Léto 85), britský filmař Steve McQueen má ve výběru snímky hned dva - Lovers Rock (Skála milenců) a Mangrove (Mangrovník).

Žádný český film v letošním oficiálním výběru festivalu nefiguruje. Ze zemí střední a východní Evropy zde mají své zástupce pouze Litva (film Soumrak režiséra Šarunase Bartase) a Bulharsko (snímek Únor od režiséra Kamena Kaleva).

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Policista, který zabil George Floyda, bude obviněn z vraždy druhého stupně

Generální prokurátor Minnesoty Keith Ellison zvýší obvinění bělošského policisty Dereka Chauvina z vraždy neozbrojeného černocha George Floyda z třetího na druhý stupeň, za což mu hrozí delší vězení. Vznesena budou obvinění také proti třem dalším policistům, kteří byli na místě a kteří po incidentu dostali výpověď. Informoval o tom dnes americký list Star Tribune.

Šestačtyřicetiletý Floyd zemřel poté, co mu Chauvin skoro devět minut 25. května při zatýkání klečel na krku. Nahrávka incidentu obletěla celý svět a v USA spustila vlnu protestů proti rasově motivované policejní brutalitě, které v místech provázelo rabování a vandalismus.

Čtyřiačtyřicetiletý Chauvin dostal minulý týden výpověď a byl obviněn z vraždy třetího stupně a zabití druhého stupně. Nyní ho prokurátor podle tisku chce obvinit z vraždy druhého stupně, za kterou by mohl dostat až 40 let za mřížemi, což je o 15 víc než maximální trest za vraždu třetího stupně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy