Stovky nahých lidí pózovaly v zimě americkému fotografovi na předměstí Melbourne

Magazín Video Reuters Magazín, Video, Reuters
10. 7. 2018 15:06
Více než pět set dobrovolníků se sešlo o víkendu na předměstí Melbourne, aby se stali součástí uměleckého záměru amerického fotografa Spencera Tunicka. Ten je známý svými instalacemi nahých lidí uskupených ve výtvarných formacích ve městech. S dokumentováním naháčů začal v roce 1992 v New Yorku. Během melbournského focení projektu Návrat nahoty na sobě měli přítomní pouze červenou látku. Snímky pořídil na parkovišti supermarketu Woolworths. „Zpočátku jsem byla trochu vystrašená. Ale jakmile se všichni svlékli donaha, řekla jsem si: jasně, dobře, jsem v pohodě,“ nechala se slyšet jedna z dobrovolnic Chloe Horlerová. Všichni účastníci si jako odměnu odnáší fotku z limitované edice.
Záběry z focení nahých dobrovolníků v Melbourne. | Video: Reuters
 

Právě se děje

před 29 minutami

Basketbalisté Nymburka v Lize mistrů vyhráli v Nižním Novgorodu

Basketbalisté Nymburka v Lize mistrů zvládli zápas o druhé místo v tabulce skupiny C a v Nižním Novgorodu vyhráli 82:73. Středočeský celek zvítězil počtvrté z dosavadních pěti kol, jeho jedinou ztrátou je porážka s úřadujícími vicemistry z Tenerife.

Nymburk i domácí vstoupili do zápasu se shodnou bilancí tři výhry a jedna porážka, kterou oběma dnešním soupeřům připravilo Tenerife. Středočeši s vítězem Ligy mistrů z roku 2017 v minulém kole prohráli 68:78, Nižnij Novgorod španělskému celku podlehl 67:81.

před 36 minutami

Rusko vyplatilo členkám Pussy Riot odškodnění za nezákonné věznění

Rusko vyplatilo třem členkám známé punkové skupiny Pussy Riot částku 37 tisíc eur (950 tisíc korun), o které loni v prosinci rozhodl Evropský soud pro lidská práva (ESLP). Novinářům to v Moskvě oznámil člen skupiny Pjotr Verzilov. Ruské soudy podle ESLP porušily práva odsouzených a evropské úmluvy při verdiktu o skandálním koncertu v moskevském chrámu v roce 2012.

Pět členek Pussy Riot tehdy uspořádalo v moskevském chrámu Krista Spasitele punkovou modlitbu na protest proti podpoře církve Vladimiru Putinovi před prezidentskými volbami v březnu 2012. Tři účastnice moskevský soud poslal na dva roky za mříže. Jekatěrině Samucevičové později trest změnil na podmínku. Marija Aljochinová a Naděžda Tolokonnikovová vyšly na svobodu v březnu 2014 na amnestii v době, kdy jim do odpykání celého trestu zbývalo čtvrt roku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy