Spisy, jež vedly k vzniku evoluční teorie, jsou online

vk
17. 4. 2008 19:56
Poznámky tvoří asi 20 000 archivních položek

Cambridge - První poznámky ke knize, která změnila přístup k evoluci na celém světě, jsou premiérově přístupné online. Informaci přinesl server BBC News.

Listy, které vedly k Darwinově knize O původu druhů cestou přírodního výběru, byly dosud přístupné pouze akademikům v knihovně univerzity v Cambridge.

Poznámky tvoří asi 20 000 archivních položek, které přírodovědec vytvořil během svého života. 

Doktor John van Wyhe, znalec díla Charlese Darwina, řekl: "Změnil naše chápání přírody."

Webový archiv poznámek Charlese Darwina je tak obrovský, že pokud by se jedna položka stahovala minutu, trvalo by dva týdny je zobrazit všechny.

"Listy ukazují, jak ohromně podrobné byly jeho výzkumy. Darwinovi potomci vždy chtěli, aby jeho poznámky a rukopisy byly přístupné všem, kdo by je chtěli číst," dodal doktor van Wyhe. "Fakt, že lidé všude na světě je mohou vidět na internetu, je jednoduše fantastický."

Darwinův archiv online prohlížejte zde: http://darwin-online.org.uk/

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Italský senátní výbor rozhodl, že Salvini má být vyšetřován. Čelí obvinění ze zneužití pravomoci kvůli blokádě lodí s migranty

Výbor italského Senátu schválil žádost soudu o zahájení vyšetřování lídra pravicové Ligy a bývalého ministra vnitra Mattea Salviniho, jenž čelí obvinění ze zneužití pravomoci v souvislosti s blokádou záchranných lodí s migranty. Pokud by soud shledal lídra nejpopulárnější italské strany vinným, hrozilo by mu až 15 let za mřížemi. Zároveň by mu mohlo být zakázáno zastávat politickou funkci, což by mu zabránilo usilovat o post premiéra.

Zdroj: ČTK
Další zprávy