Fotky: Takhle vypadal socialistický sen v JZD Slušovice

Fotky: Takhle vypadal socialistický sen v JZD Slušovice
Zemědělská družstva z horských vesnic na pomezí Moravy a Slovenska se v sedmdesátých letech spojila pod hlavičku JZD Slušovice.
Ve velkém vyvážely extrakty do sirupů nebo hnojivo.
Inspirováni příkladem Tomáše a Jana Antonína Bati z nedalekého Zlína se jim pod vedením Františka Čuby dařilo vytvářet malé inovativní týmy, vyrábět nedostatkové zboží a obchodovat se Západem.
Za ně přivážely státu ceněné devizy a součástky, ze kterých se montovaly první počítače.
Foto: Jan Regal
Petra Jansová Petra Jansová
23. 7. 2018 13:53
Nalezený archiv fotografií JZD Slušovice fotografa Jana Regala přináší svědectví o socialistickém hospodářském fenoménu i o tehdejší propagační fotografii.
 

Právě se děje

před 3 hodinami

PSG vyhrál ve francouzské lize posedmé za sebou

Fotbalisté Paris Saint-Germain zvítězili v 9. kole francouzské ligy 3:0 v Nantes a po úvodních dvou porážkách v sezoně si připsali sedmou výhru za sebou. Úřadující mistři mají během vítězné šňůry skóre 23:1 a vedou tabulku o tři body před Lille, jež má k dobru nedělní utkání proti Lyonu.

Favorizované PSG se na hřišti patnáctého Nantes gólově prosadilo po přestávce. Skóre otevřel hned ve 47. minutě Ánder Herrera po přihrávce Kyliana Mbappého, jenž v 64. minutě zvýšil proměněným pokutovým kopem za faul na sebe. Výsledek pečetil dvě minuty před koncem po chybě domácí obrany Pablo Sarabia.

Nantes mělo šanci zkorigovat výsledek v 69. minutě díky pokutovému kopu, který ale Kaderu Bambovi chytil Keylor Navas.

před 4 hodinami

V USA odhlasovalo tři dny před volbami již přes 90 milionů lidí

Ve Spojených státech odevzdalo svůj hlas s předstihem před úterním termínem voleb již přes 90 milionů lidí. To je více než 65 procent počtu volebních lístků, které se dohromady sešly ve volbách před čtyřmi lety, napsala agentura Reuters. Uchazeči se snaží využít poslední dny kampaně k boji o poslední nerozhodnuté voliče v klíčových státech. Na veřejnosti v sobotu kromě nich a jejich viceprezidentských kandidátů vystoupila například i první dáma Melania Trumpová či bývalý prezident Barack Obama.

Zdroj: ČTK
Další zprávy