Fotky: Takhle vypadal socialistický sen v JZD Slušovice

Fotky: Takhle vypadal socialistický sen v JZD Slušovice
Zemědělská družstva z horských vesnic na pomezí Moravy a Slovenska se v sedmdesátých letech spojila pod hlavičku JZD Slušovice.
Ve velkém vyvážely extrakty do sirupů nebo hnojivo.
Inspirováni příkladem Tomáše a Jana Antonína Bati z nedalekého Zlína se jim pod vedením Františka Čuby dařilo vytvářet malé inovativní týmy, vyrábět nedostatkové zboží a obchodovat se Západem.
Za ně přivážely státu ceněné devizy a součástky, ze kterých se montovaly první počítače.
Foto: Jan Regal
Petra Jansová Petra Jansová
23. 7. 2018 13:53
Nalezený archiv fotografií JZD Slušovice fotografa Jana Regala přináší svědectví o socialistickém hospodářském fenoménu i o tehdejší propagační fotografii.
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Počítačovou síť radnice Prahy 3 napadl virus, úřad bude uzavřený

Počítačovou síť radnice Prahy 3 napadl virus. Lidé se tak nemohli s úřadem elektronicky spojit. Technici městské části stále pracují na nápravě, radnice bude kvůli tomu bude ve středu uzavřena. Vyplývá to z informací na facebooku Prahy 3, na které upozornil server Computerworld. Radnice vyzvala občany, aby místo e-mailů zatím raději s úřadem komunikovali po telefonu.

před 5 hodinami

Hokejista Edmontonu je kvůli krvácení do mozku v kómatu

Hokejista Edmontonu Colby Cave skončil kvůli krvácení do mozku na jednotce intenzivní péče. Lékaři v nemocnici v Torontu museli pětadvacetiletého útočníka uvést do umělého spánku. Informovali o tom zástupci klubu na sociálních sítích.

Před přerušením sezony odehrál Cave v NHL jedenáct zápasů za Oilers, na farmě v AHL nastoupil ke 44 duelům. Celkem má v NHL v dresu Bostonu, který ho v roce 2015 angažoval jako nedraftovaného hráče, a Edmontonu na kontě 67 utkání. Do statistik si zapsal devět bodů za čtyři góly a pět asistencí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy