Snímek, který dojal internet: Nemocný pes v objetí pána

Simona Holecová
13. 8. 2012 6:10
Fotografie, na které starý psík usíná v náručí svého pána, je hitem Facebooku
John Unger kolébá svého Schoepa. Snímek Hannah Stonehouse Hudsonové se stal hitem.
John Unger kolébá svého Schoepa. Snímek Hannah Stonehouse Hudsonové se stal hitem. | Foto: Facebook

Washington - Ten snímek neobsahuje žádný vtip a ani kousek nahého těla. A přesto se stal "hitem" sociálních sítí, jedním z nejdiskutovanějších a nejsdílenějších příspěvků. Vzbuzuje emoce. Dojímá.

Zachycuje muže, který stojí až po ramena v jezeře Superior, a jeho starého psa. A zatímco muž psa přidržuje nad hladinou, pes, naprosto důvěřující svému pánovi, zjevně usnul - hloubka nehloubka.

Internetový list The HuffingtonPost se vydal po stopách jejich příběhu. Přes agenturu Stonehouse, která snímek pořídila a zveřejnila, našel Johna Ungera ze státu Wisconsin i jeho psa Schoepa.

Již devatenáctiletý psík, pojmenovaný po slavné místní zmrzlině, je pro svého pána vším. Vychoval ho od štěněte, společně spolu stárli. Pak začal mít Schoep zdravotní problémy, špatně chodil, špatně spal a veterinář diagnostikoval artritidu.

John Unger hledal, jak svému parťákovi pomoci. A našel vodu. Zjistil, že psovi, podobně jako lidem, dělá dobře, když je voda nadnáší.

"Jakmile začali v jezeře praktikovat tyhle lázně, přestal mít Schoep potíže se spaním. Vztlak vody zklidňuje jeho artritidou postižené kosti. Jezero Superior je teď prohřáté, takže teplota vody je perfektní," popsala fotografka Hannah Stonehouse Hudsonová momenty, kdy dvojici snímala. "Tato fotografie vznikla při našem posledním 'sezení'. Není na ní nic nahraného, nic zinscenovaného. Nenávidím nakamuflované fotky. Pravda je taková, že John Schoepa miluje. A Schoep mu důvěřuje natolik, že ve vodě opravdu usne," napsala na svém Facebooku.

Snímek si během jediného dne na svou vlastní stránku nasdílelo 116 tisíc lidí a na tlačítko "like" kliklo přes 207 tisíc lidí. (Nyní jsou čísla závratně vyšší.)

Sám Unger říká, že mu žádná oběť není dost velká. A že psík, kterého se ujal coby tuláka v jeho 8 měsících, mu zachránil život. Pro Duluth News Tribune popsal, jak měl před lety, po nenadálém rozchodu s bývalou snoubenkou, psychické problémy. Pomýšlel na sebevraždu. "Abych byl upřímný, nemyslím si, že bych tu dnes byl, kdyby u mě té noci neseděl Schoep. Dostal mě z toho. Nevím, jak to přesně popsat, ale... zachránil mi zadek. Takže teď budu dělat pro svého psa, cokoli je potřeba".

 

Právě se děje

před 10 minutami

Sedlákova střelecká série v KHL skončila

Gólová série Lukáše Sedláka v Kontinentální hokejové lize po třech zápasech skončila. Mezi střelce se v dnešním duelu v Nižněkamsku zapsal jiný český útočník Čeljabinsku Tomáš Hyka, ale jen mírnil porážku 4:6.

Sedlák skóroval v minulých třech zápasech a vylepšil svou bilanci v sezoně na 11 branek, dnes společně s Hykou asistovali ve 28. minutě u gólu Andrewa Calofa na 2:2 v přesilovce. Hyka se poosmé v ročníku zapsal mezi střelce v čase 59:50 při power play a snížením na 4:5 vykřesal jiskřičku naděje, kterou ale uhasil krátce po buly střelou do prázdné branky Denis Kazionov.

Čeljabinsk po třetí porážce ze čtyř zápasů zůstal na dně Východní konference a spolu s Dinamem Minsk i celé soutěže.

Zdroj: ČTK
před 31 minutami

Demonstrace proti Babišovi bude v úterý na Václavském náměstí v Praze, pak přijdou akce v regionech

Spolek Milion chvilek uvedl, že kvůli velkému zájmu musel přesunout úterní demonstraci v Praze z Karlova na Václavské náměstí. Hlavním požadavkem zůstává demise premiéra Andreje Babiše (ANO). Po pražské demonstraci, která se symbolicky uskuteční na Den lidských práv a začne v 18:00, budou následovat 16. a 19. prosince další protesty mimo hlavní město.

Původně chtěli aktivisté oznámit další protesty až v lednu, poslední vývoj kolem auditní zprávy Evropské komise týkající se premiéra a obnovení jeho trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo je ale přiměl svolat je ještě do konce roku. "Jeho problémy poškozují celou republiku. Trestně stíhaný člověk s obrovským střetem zájmů nemá v čele vlády co dělat," tvrdí Milion chvilek.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Polský nejvyšší soud zpochybnil nezávislost soudcovské rady

Polský nejvyšší soud dnes rozhodl, že soudcovská rada, převážně zvolená parlamentem ovládaným vládní stranou Právo a spravedlnost (PiS), není dostatečně nezávislá na politické moci. Zpochybnil tak podle agentury AFP spornou soudní reformu, prosazovanou vládou PiS. Rozhodnutí nejvyššího soudu může podle expertů posloužit k napadení verdiktů stovek soudců, jejichž jmenování soudcovská rada schválila, a vyvolat chaos v soudním systému, upozornila agentura Reuters.

"Národní soudcovská rada neskýtá dostatečné záruky nezávislosti na orgánech zákonodárné a výkonné moci," uvedl soudce nejvyššího soudu Bohdan Bieniek s tím, že žádost soudcovské rady o odročení dnešního jednání nejvyššího soudu dorazila devět minut po podepsání verdiktu, a tak "nelze odročit něco, co už skončilo".

Předseda soudcovské rady Leszek Mazur nicméně rozhodnutí odmítl a ujistil, že "nebude mít žádný vliv na fungování rady, ani disciplinárního kolegia nejvyššího soudu".

Zdroj: ČTK
Další zprávy