Složenka TOP09 vystrašila lid. Zločin? Ne, míní policie

Michal Žák Michal Žák
14. 5. 2010 9:39
Některé občany Zlínského kraje podle policie vykolejila složenka na 121 tisíc
Tuto složenku neplaťte. Nejde o podvod, jen o kampaň, vzkazuje policie
Tuto složenku neplaťte. Nejde o podvod, jen o kampaň, vzkazuje policie | Foto: Aktuálně.cz

Zlín - Politikům zleva doprava zbývají pouhé dva týdny na to, aby přesvědčili voliče o tom, že právě oni jsou tou nejlepší budoucností pro Českou republiku.

Mezi lidmi na Zlínsku však vyvolala předvolební kampaň paniku. Online deník Aktuálně.cz o tom informovala tamní policejní mluvčí Jana Bartíková.

Občany z východní části Česka podle ní vystrašila TOP 09. Strana Karla Schwarzenberga a Miroslava Kalouska totiž lidem do schránek po celé zemi posílá výzvu, aby zaplatili přiloženou složenku na 121 tisíc korun. Právě tolik činí podle partaje podíl každého na veřejném dluhu.

"Operační důstojníci na lince 158 za včerejšek přijali desítky oznámení o podezření z podvodu. Lidé krizovou linku blokují a policisté jim musejí vysvětlovat, že jde pouze o předvolební akci," popsala situaci.

"Jde pouze o kampaň, nikoliv trestný čin," upozornila veřejnost.

Jiného názoru jsou ovšem lídři Suverenity. Ti na někdejšího ministra financí podali trestní oznámení pro šíření poplašné zprávy a vydírání.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Pomohu republikánům příští rok vyhrát volby do Kongresu, přislíbil Trump

Bývalý americký prezident Donald Trump chce pomoci republikánům ve volbách do Kongresu v roce 2022. Řekl to v sobotním projevu k dárcům Celostátního výboru Republikánské strany (RNC). Zároveň však ostře zkritizoval lídra republikánské menšiny v Senátu Mitche McConnella a poznamenal, že je stále zklamaný z přístupu svého někdejšího viceprezidenta Mikea Pence. Informovala o tom agentura Reuters.

Trump k dárcům ve floridském Palm Beach promluvil na večeři ve svém letovisku Mar-a-Lago. Podle Reuters dal najevo, že jej stále trápí, že není prezidentem, přestože ho ve volbách 3. listopadu porazil demokrat Joe Biden, který je nynějším šéfem Bílého domu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy