Do studie technologické společnosti Dell se zapojilo více než 15 tisíc respondentů z 15 zemí ve věku mezi 18 a 26 lety. Výzkumníky zajímalo, jak se světovým vládám z pohledu mladých lidí daří reagovat na změny a problémy globální ekonomiky. Výsledky ovšem ukázaly, že generace Z vnímá snahy svých politických představitelů dost skepticky. Píše o tom server PerthNow.
Schopnosti spojené s digitálními technologiemi označil každý čtvrtý dotazovaný za klíčové k úspěchu na trhu práce. Skoro polovina respondentů však uvedla, že se ve škole naučila pouze základy práce s počítačem. Hned 37 procent potom připustilo, že jim učitelé na středním stupni vzdělávání nepředali dovednosti potřebné pro vykonávání jejich profese.
Jenom třetina mladých lidí v dotaznících odpověděla, že současné státní investice podle jejího názoru povedou k rozvoji digitální ekonomiky. Zhruba polovina by se přitom byla ochotná krátkodobě uskromnit, pokud by vláda ušetřené peníze vynaložila na dlouhodobá řešení problematických oblastí. Více než polovina vnímá jako nejvyšší prioritu zkvalitnění zdravotní péče.
Výzkum také potvrdil, že práce z domova se v době covidu stala obzvlášť pro mladou generaci běžnou součástí zaměstnání. Většina dotazovaných sice přiznala, že se po odeznění pandemie vrátila do kanceláře, třetina respondentů však volá po rozšíření možnosti pracovat na dálku. Třetina naopak chce do zaměstnání nadále docházet.