Skaut slaví 100 let existence. Co vy a skauting?

Domácí Domácí
24. 4. 2012 17:00
Skauty byly v minulosti i osobnosti jako básník Jiří Wolker nebo spisovatel Jaroslav Foglar
Výstava "Od Bobří řeky do Stínadel" v Muzeu hlavního města Prahy připomíná nejslavnější díla Jaroslava Foglara.
Výstava "Od Bobří řeky do Stínadel" v Muzeu hlavního města Prahy připomíná nejslavnější díla Jaroslava Foglara. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Český skaut letos slaví 100. narozeniny. A přesto, že v historii neměl zrovna jednoduchou existenci, hlásí se k němu i dnes řada lidí.

Jeho činnost sice poznamenaly celkem tři zákazy - jeden od nacistů a dva z dob komunismu - smysl skautského hnutí to však nezměnilo.

Skauting vždy stavěl na mravních hodnotách, skauti měli dokonce svoje zákony, heslo (Buď připraven!), vlastní pozdrav (zdvižené dva nebo tři prsty - podle věku) a denní příkaz: vykonat alespoň jeden dobrý skutek.

Členy skautu byly i takové osobnosti jako prezident Edvard Beneš, básník Jiří Wolker nebo spisovatelé Eduard Štorch a Jaroslav Foglar.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Praha mění pravidla pro pouliční umění v centru, zakáže obří pandy či bublifuky

V centru Prahy už nebudou moci vystupovat lidé v obřích kostýmech pand a dalších zvířat. Zakázané bude také dělání bublin, které znečišťuje chodníky. Změnu vyhlášky o pouličním umění, tzv. buskingu, schválili zastupitelé. Vyhláška také rozšiřuje místa se zákazem pouličního umění na celé Staroměstské náměstí a další místa.

před 4 hodinami

Ve velké části Prahy se zvýší daň z nemovitosti

Ve velké části Prahy se zvýší daň z obytných nemovitostí, v případě komerčních nemovitostí se zdvojnásobí na celém území metropole. Vyplývá to z úpravy vyhlášky pro výpočet daně, kterou schválili pražští zastupitelé. Městské části si mohly určit, zda daň u rezidenčních domů zvýší - z těch velkých tak učinily Praha 1, 3, 7, 8, 10, 11 a 12. 

Další zprávy