Skaut slaví 100 let existence. Co vy a skauting?

Domácí Domácí
24. 4. 2012 17:00
Skauty byly v minulosti i osobnosti jako básník Jiří Wolker nebo spisovatel Jaroslav Foglar
Výstava "Od Bobří řeky do Stínadel" v Muzeu hlavního města Prahy připomíná nejslavnější díla Jaroslava Foglara.
Výstava "Od Bobří řeky do Stínadel" v Muzeu hlavního města Prahy připomíná nejslavnější díla Jaroslava Foglara. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Český skaut letos slaví 100. narozeniny. A přesto, že v historii neměl zrovna jednoduchou existenci, hlásí se k němu i dnes řada lidí.

Jeho činnost sice poznamenaly celkem tři zákazy - jeden od nacistů a dva z dob komunismu - smysl skautského hnutí to však nezměnilo.

Skauting vždy stavěl na mravních hodnotách, skauti měli dokonce svoje zákony, heslo (Buď připraven!), vlastní pozdrav (zdvižené dva nebo tři prsty - podle věku) a denní příkaz: vykonat alespoň jeden dobrý skutek.

Členy skautu byly i takové osobnosti jako prezident Edvard Beneš, básník Jiří Wolker nebo spisovatelé Eduard Štorch a Jaroslav Foglar.

 

Právě se děje

před 37 minutami

Němečtí sociální demokraté mají nové vedení, předsedy se stali Eskenová a Walter-Borjans

Novými předsedy německé vládní sociální demokracie (SPD) se v pátek stali členka Spolkového sněmu z Bádenska-Württemberska Saskia Eskenová a exministr financí Severního Porýní-Vestfálska Norbert Walter-Borjans. Rozhodl o tom sjezd SPD v Berlíně, který tak potvrdil výsledky celostranického hlasování z konce listopadu. Oba politici, kteří mají stranu vyvést z hluboké krize, jsou vnímáni jako kritici vlády velké koalice SPD a CDU/CSU kancléřky Angely Merkelové.

Zdroj: ČTK
Další zprávy