Zpitý pod obraz půjdete rovnou na obraz. Jak se vyhnout trapasům vám poradí Silvestrovský sociál

Video Video
31. 12. 2017 12:05
V lednici se chladí šampaňské a petardy jsou připravené k odpálení. I přes pečlivé přípravy ale někdy oslavy nového roku nemusejí dopadnout podle vašich představ. A ani novoroční předsevzetí většinou nevydrží dlouho. Jak správně příchod nového roku slavit, vám poradí Barbora Němcová v Silvestrovském sociálu.
Dejte si pozor na předsevzetí a na to, s kým slavit příchod nového roku. Barbora Němcová vám poradí v Silvestrovském sociálu. | Video: Barbora Němcová
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecká zpěvačka Böleková zemřela po 288 dnech hladovky

V Turecku dnes po 288 dnech protestní hladovky zemřela zpěvačka Helin Böleková, členka populární folkové skupiny Grup Yorum. Informovala o tom agentura AP. Osmadvacetiletá hudebnice zahájila hladovku v době, kdy byla loni ve vězení kvůli údajnému napojení na zakázanou Stranu kurdských pracujících (PKK). Protestovala tak proti perzekuci členů skupiny a proti zákazu vystupovat, který těleso dostalo už v roce 2016.

Böleková a její kolega z kapely Ibrahim Gökçek přestali přijímat potravu poté, co skončili na mřížemi kvůli vyšetřování údajných styků s PKK. Ta vede ozbrojený boj za kurdskou autonomii a turecká vláda, ale také Evropská unie a Spojené státy ji považují za teroristickou organizaci. Z vězení vyšli loni v listopadu, ale s hladovkou ani poté neskončili. Jejich cílem bylo, aby byli propuštěni i zbývající členové skupiny a aby skupina známá svými protestsongy mohla opět vystupovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy