Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Seznamte se: MateBook od Huawei s promyšleným displejem

24. 11. 2021 16:36
Pro použití v práci nebo ve volném čase nabízí Huawei MateBook pohlcující zážitek ze sledování s typickým FullView displejem. Nedávno se tato rodina dočkala nového přírůstku – Huawei MateBook 14s. FullView displej má po stranách úzké rámečky, které poskytují pohlcující zážitek ze sledování. Pro ještě efektivnější zvládání úkolů nabízí dotykovoou podporu a obnovovací frekvenci displeje 90Hz, která
Foto: Huawei

Pro ještě efektivnější zvládání úkolů nabízí dotykovoou podporu a obnovovací frekvenci displeje 90Hz, která vám umožní plynulejší prohlížení. Zároveň podporuje spolupráci na více obrazovkách a nabízí tak ještě chytřejší zážitek.

Tohle si za rámeček nedáte

Existuje jen málo dostupných řešení pro zvýšení poměru obrazovky k tělu smartphonů a notebooků. Kamera pod obrazovkou, je jedním z funkčních řešení. To však může ohrozit rozlišení displeje a specifikace předního fotoaparátu. Jak tedy může Huawei MateBook 14s dosáhnout tak vysokého poměru obrazovky k tělu? Bez předního designu "Punch Camera" to nejde. Nejen, že obsahuje přizpůsobenou PCB malé kamery, která měří pouze 2,25 mm na šířku, což z ní dělá jeden z nejmenších kamerových modulů v oboru. Na horním rámu tak můžete nalézt IR kameru 720P pro rozpoznávání obličeje, aby si stále zachoval vysoký poměr obrazovky k tělu, což vám umožní se ještě lépe ponořit do obsahu.

Displej s velkým rozlišením

Ať už se díváte na obrázky nebo sledujete video ve vysokém rozlišení, budete mít dojem, že obsah ožívá. To jen díky displeji, který podporuje rozlišení 2,5K (2520 x 1680) a nabízí vynikající hustotu pixelů při 213 ppi pro zobrazení i těch nejmenších detailů. Nabízí to nejlepší rozlišení a dokáže vykreslit 1,07 milionu barev s podporou 100% barevného gamutu sRGB3, kontrastnímu poměru 1500:1 a špičkovému jasu 400 nitů. Nechte se unést displejem, který má vše vyzobrazené do detailů.

Foto: Huawei

Všestranné ovládání

Vysoce kvalitní obrazovka se vyznačuje vysokou propustností, velkou lomivostí a také tolerancí vůči korozi, teplotě a žloutnutí. Spolu s 10bodovou podporou více dotyků  poskytuje MateBook 14s pohodlí jako na váš chytrý telefon. Tato funkce se bude hodit zejména při zpracovávání úkolů v aplikacích nebo při spolupráci na více obrazovkách.

Pohodlí i pro oči

Kromě zobrazení obsahu ve vysokém rozlišení a živosti, poskytuje notebook hardwarové řešení pro odfiltrování modrého světla, které je škodlivé pro oči. Ve srovnání s tradičním řešením na softwarové úrovni nejenže nevyžaduje žádné ruční nastavení, ale také umožňuje displeji reprodukovat autentické barvy bez žlutého odstínu. Prošel certifikací TÜV Rheinland Low Blue Light a zároveň získal i TÜV Rheinland Flicker Free Certification. Displej zmírňuje únavu očí a zejména při dlouhém užívání je tak chrání.

Foto: Huawei

Nový notebook je také vybaven světelným senzorem. Ať už sledujete videa s vypnutými světly nebo pracujete ve slabě osvětleném prostředí, MateBook 14s dokáže vnímat okolní světlo a podle toho upravuje správnou úroveň jasu.

Co nového ještě vyšlo?

Do rodiny Huawei monitorů se přidaly MateView GT 34" a MateView GT 27", dva unikátní herní monitory, které pokračují v inovativním duchu řady Mate a zároveň zdědily DNA rodiny GT. MateView GT je ultra zakřivený monitor 1500R s vysokou obnovovací frekvencí 165Hz  poskytuje jedinečný zážitek s výkonnými audiovizuálními prvky. Zakoupit ho můžete už nyní na eshopu Huawei, v ostatních obchodech bude k dostání od pondělí 29. 11. 2021.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Vláda USA žaluje Texas, změnou volebních obvodů podle ní diskriminuje menšiny

Americké ministerstvo spravedlnosti dnes podalo žalobu na stát Texas, který podle něj překreslením hranic volebních obvodů diskriminuje tamní latinskoamerickou a černošskou populaci. Jedná se o první žalobu, která napadá nové volební hranice po jejich nedávné změně v souvislosti s se sčítáním lidu. Právní experti očekávají, že se podobných sporů povede celá řada.

Podle americké ústavy se přiděluje počet křesel ve Sněmovně reprezentantům jednotlivým státům podle počtu jejich obyvatel. Ten se zjišťuje každých deset let sčítáním lidu. Texas kvůli nárůstu svého obyvatelstva získal loni nárok na dvě křesla navíc, a bude tak mít 38 zástupců v dolní kongresové komoře. V horní komoře, Senátu, je zastoupení států rovné, každý tam má dvě křesla.

Zvýšením nebo snížením počtu obvodů vzniká nutnost znovu nakreslit jejich hranice, což je v USA předmětem dlouholetých politických sporů. Činitelé politických stran totiž mají k dispozici velice přesné voličské mapy, jež jim umožňují zvolit tvar tak, aby v nově vzniklém obvodu získal jejich kandidát rozhodující výhodu. Proces mají často v rukou komise, které ovládá strana, jež je ve státu zrovna u moci.

Podle žaloby pochází téměř veškerý populační přírůstek v Texasu z komunit Hispánců, černochů a Asiatů, nové mapy těmto skupinám obyvatelstva však nezajišťují možnost, aby si spravedlivě zvolili svoje politické zástupce. Tím stát podle ministerstva porušil některá ustanovení zákona o občanských právech z roku 1965.

před 2 hodinami

Grawemeyerovu cenu za skladbu získala Olga Neuwirth, přijede na Pražské jaro

Prestižní Grawemeyerovu cenu za skladbu, kterou udílí University of Louisville v americkém státě Kentucky, letos získá Rakušanka Olga Neuwirth. Porota ocenila její operu Orlando podle stejnojmenného románu Virginie Woolf. Předloni ji jako první žena zkomponovl na objednávku Vídeňské státní opery. Kromě ocenění Neuwirth dostane šek na 100 tisíc dolarů, v přepočtu přes 2,2 milionu korun.

Neuwirth se tak zařadí po bok prestižních laureátů ceny, k nimž patří současníci Kaija Saariaho, Thomas Adès, Tan Dun a György Kurtág nebo dnes již nežijící Pierre Boulez, Witold Lutosławski a Krzysztof Penderecki. V roce 1993 ocenění převzal český rodák Karel Husa.

Třiapadesátiletá Olga Neuwirth bude příští rok hostem festivalu Pražské jaro. V rámci dvoudenní akce Prague Offspring navštíví pražské Centrum současného umění DOX, kde tři její kompozice zahraje renomovaný ansámbl Klangforum Wien. Cena za skladbu nazvaná po filantropovi Charlesi Grawemeyerovi, jenž žil v letech 1912 až 1993, je udílena od roku 1985.

Zdroj: New York Times
Další zprávy