Seznamte se, Bo Obama. Nový miláček Ameriky.

Seznamte se, Bo Obama. Nový miláček Ameriky.
Jedno z prvních setkání prvního psa a prvního muže USA zachytil fotograf agentury Reuters: Barack Obama s dcerou Sashou se seznamují s Boem.  Obama sice říkal, že si nejspíš vezme psa z nějakého útulku - slíbil to už ve své první řeči po zvolení prezidentem. Bo sice z útulku není, ale i jeho osud je pohnutý. Rodina, která si jej původně odvezla, jej musela z dosud nezveřejněných důvodů vrátit chovateli.
Deník Baltimore Sun si zaspekuloval, že prezident Obama získal příchodem psa do Bílého domu parťáka na kondiční cvičení...  Washington Post zase pátral po původu jména černo-bílého štěněte. Zdá se, že jméno "Bo" vybraly Obamovy dcerky podle vzoru svých sestřenic, které mají kočku stejného jména.  Celé jméno psa zní "Bo Diddley"- podle legendy rock 'n' rollu. A rovněž otce Michelle Obamové přezdívali Diddley, uzavírá Washington Post.
Editorka The Baltimore Sun Mary Coreyová má blog, ve kterém se věnuje domácím zvířatům. Hned po té, co si první pár pořídil prvního psa, věnovala své zápisky poznatkům o portugalských vodních psech. Například Obamovic rodině poradila, ať nakoupí hodně hraček - a levných hraček, protože je Bo odrovná. ( Blog si můžete přečíst v angličtině zde)
Zapomeňte na ekonomickou krizi, přestřelky se somálskými piráty i na další bezpečnostní hrozby. Zprávou číslo jedna ve Washingtonu a přilehlém okolí je debut nového psa v Bílém domě... Tak začíná zpravodajství agentury AFP.
Foto: Reuters
Report
14. 4. 2009 12:43

Washington - Americký prezident Barack Obama učinil jedno z největších rozhodnutí od příchodu do Bílého domu. Ehm. Konečně splnil slib, který dal svým dcerám v den svého zvolení, a pořídil psa.

Americký tisk z toho udělal Událost číslo 1 a vy se podívejte na šílenství, které černobílý šestiměsíční Bo způsobil.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Lyžařka Smutná skončila v dálkovém běhu v Itálii pátá

Lyžařka Kateřina Smutná doběhla pátá v závodu seriálu Ski Classics La Venosta na 34 kilometrů. Na vítěznou Norku Astrid Slindovou ztratila česká reprezentantka čtyři a půl minuty, za třetím místem zaostala o 19 sekund. Mužský závod v Itálii vyhrál Rus Jermil Vokujev, Jan Šrail obsadil 28. místo

Už v prvním stoupání nastoupila Slindová, která si na vrchařskou prémii na 11. kilometru přivezla náskok 20 sekund. V cíli měla k dobru více než tři minuty před Švédkou Brittou Norgrenovou. Boj o třetí místo ovládla další Norka Kari Gjeitnesová.

"Během závodu jsem se necítila úplně špatně, i když trať byla dost náročná. V posledních stovkách metrů mi ale totálně odešly nohy. Cítila jsem to už včera na tréninku, když jsem jela něco rychlejšího. Myslím, že v tom sehrála roli ta vysoká nadmořská výška," uvedla v tiskové zprávě eD system Bauer Teamu Smutná, která na začátku prosince doběhla v prologu v Livignu druhá.

Seriál Ski Classics bude pokračovat po Novém roce, 11. ledna se v Rakousku pojede Kaiser Maximilian Lauf.

Zdroj: ČTK
Další zprávy