Senior terorizoval sousedy střelbou z praku. Za zlomyslné rošťáctví skončil v poutech

ČTK ČTK
28. 5. 2024 12:22
Policie v kalifornském městě Azusa na předměstí Los Angeles oznámila zatčení podezřelého v případu "sériového střelce s prakem", který roky rozbíjel okna a ohrožoval lidi v jedné z místních čtvrtí.
muž s prakem
muž s prakem | Foto: Shutterstock

Ve vazbě skončil 81letý místní obyvatel, u kterého vyšetřovatelé našli prak i kuličková ložiska, která podle nich používal jako náboje. O případu v noci na dnešek informovala americká média.

Seniora jménem King Prince policie zadržela minulý čtvrtek poté, co u něj provedla domovní prohlídku. Podle mluvčího policie Jakea Busheyho vyšetřování ukázalo, že většina ložisek byla vypálena z jeho zahrady.

"Desítky občanů se během devíti nebo deseti let staly terčem sériového střelce s prakem," zjistili podle prohlášení městské policie detektivové. Kinga podezírají z toho, že rozbíjel okna domů a čelní skla aut a že výstřely z praku několikrát těsně minul své spoluobčany. Žádná zranění v této souvislosti úřady nehlásí.

"Viděla jsem ho dokonce, jak z toho praku střílí," řekla jedna Kingova sousedka televizi NBC News. "Nikdy nestřílel na nás, nebo tak, ale hodně se zaměřoval na sousedy. Nemohla jsem tomu uvěřit, že ho zatkli," dodala.

Co mohlo seniora k vandalismu motivovat, není jasné. "Nejsme si vědomi žádné jiné motivace než je pouhé zlomyslné rošťáctví," řekl lokálním médiím Bushey.

 

Právě se děje

Další zprávy