Šéf před Vánoci vyhodil 900 zaměstnanců přes videohovor. Jste líní, je mi líto, řekl

Magazín Magazín
7. 12. 2021 7:53
Výkonný ředitel v New Yorku sídlící hypoteční společnosti před Vánoci šokoval některé své zaměstnance nemilou zprávou. Hned 900 z nich dostalo před koncem roku padáka, protože podle slov svého šéfa byli líní a málo produktivní. Smutnou novinu si pracovníci navíc vyslechli pouze přes videohovor.
Nekompromisní vyhazov: "Jste líní, je mi líto", řekl šéf a vyhodil 900 zaměstnanců | Video: Twitter/Litquidity

Třiačtyřicetiletý Vishal Garg jen pár týdnů před vánočními svátky propustil devět procent zaměstnanců internetového portálu Better.com, který se zaměřuje na poskytování hypoték. Výkonný ředitel se ovšem ani neobtěžoval setkat se s končícími pracovníky osobně a místo toho je pozval k účasti ve videohovoru přes aplikaci Zoom. Píše o tom web LADbible.

"Mám pro vás zprávu, kterou nebudete chtít slyšet. Pokud se účastníte tohoto videohovoru, znamená to, že patříte ke skupině nešťastníků, kteří s okamžitou platností dostávají padáka. Bylo to velmi těžké rozhodnutí, a proto jsem chtěl, abyste ho slyšeli přímo ode mě. Dělám to podruhé ve své kariéře a dělám to nerad. Minule jsem se u toho rozbrečel, tak doufám, že tentokrát budu silnější," přiznal Garg během telefonátu.

Jeho záznam se následně objevil na sociálních sítích, kam ho umístil jeden z vyhozených členů týmu. "Jak víte, trh se proměnil a my se musíme vyvíjet s ním, pokud chceme jako firma přežít a uspět v souboji s konkurencí. Mezi důvody, proč vás propouštíme, ale vedle tlaku trhu patří také vaše nedostatečná výkonnost a kvalita odvedené práce," vysvětlil Garg smutným účastníkům videokonference.

"Sami dobře víte, že minimálně 250 z vás končí z důvodu, že jste naplno pracovali jen zhruba dvě hodiny denně. Přitom jste od nás na výplatních páskách chtěli mzdu za osm a více hodin práce za den. To znamená, že jste kradli peníze nám i zákazníkům, kteří si za naše služby platí. Tak se trochu dovzdělejte, ať víte, jak to chodí," nešetřil výkonný ředitel kritikou.

V pozdějším prohlášení své nemilosrdné hodnocení trochu zmírnil, ale za rozhodnutím dělat škrty si nadále stál. "Propouštět lidi bývá vždycky nepříjemné, obzvlášť v tomhle ročním období. Možná jsem měl volit jiná slova, těch zaměstnanců mi bylo opravdu líto. Jen díky méně početné a lépe soustředěné pracovní síle si ovšem můžeme na radikálně se vyvíjejícím trhu s nemovitostmi udržet svoje místo," dodal Garg.

Mohlo by vás zajímat: O práci nás připraví roboti i umělá inteligence, ta už udělá i zápis z porady, tvrdí expert

Na práci jen 4 dny v týdnu nejsme připraveni, práce z domu vždy neznamená, že budu efektivnější, budeme se posouvat k novému způsobu práce. | Video: DVTV, Emma Smetana
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Záchranná stanice Prahy pro volně žijící živočichy loni přijala 5275 zvířat

Pracovníci záchranné stanice hlavního města pro volně žijící živočichy loni přijali 5275 zvířat 138 druhů, podobně jako o rok dříve. ČTK to sdělila Petra Fišerová, mluvčí městské organizace Lesy hlavního města, která záchrannou stanici v pražských Jinonicích provozuje. Stanice se loni starala o 786 ježků, což byl nejvyšší počet v historii stanice.

"Rok 2021 byl výjimečný příjmem velkého množství ježků. Celkem jsme jich přijali 786, z toho bylo více než 280 osiřelých ježčích mláďat. Důvodem vysokého počtu přijatých ježků mohou být vhodné klimatické podmínky pro opakované vrhy ježků, ale zároveň více střetů s aktivitami člověka," uvedla Fišerová.

Nejčastěji se do záchranné stanice dostávali živočichové, kteří utrpěli zranění. Obvykle šlo o střety s vozidlem nebo o nárazy do překážek jako jsou skleněné plochy nebo trolejové vedení. Dvě třetiny zvířat v záchranné stanici loni tvořili ptáci. V péči pracovníků záchranné stanice loni skončilo také 219 zajíců, 114 veverek, zhruba stovka netopýrů a 50 srnců.

Počet zraněných či jinak handicapovaných zvířat, které stanice ročně přijme, podle mluvčí v posledních letech stoupá. Zatímco například v roce 2017 bylo nově přijato 4134 zvířat, v roce 2021 jich bylo zhruba o tisíc více. Dosud nejvíce zvířat bylo přijato v roce 2019, kdy se pečovatelé starali o 5368 živočichů. Stanice v pražských Jinonicích funguje od roku 2012.

Zdroj: ČTK
Další zprávy