Kung Fu Panda. Kamera zachytila tvrdý souboj obvykle mírumilovných zvířat

Vzácné záběry se podařilo nahrát 6. dubna v přírodním parku u města Kuang-jüan v čínské provincii S'-čchuan. Dvě divoké pandy, samec a samice, vylezly na strom a začaly bojovat. Souboj byl tvrdý a divoký, pandy při něm vydávaly podivný štěkot a kvičení.
„Je možné, že samec se chtěl spářit, ale samice neměla ještě ovulaci. To by mohlo být příčinou souboje," naznačil ředitel parku u podobného případu. | Video: Asociated Press

Podle svědků skončil boj po třech hodinách, kdy jedna panda utekla do porostu. "Je možné, že samec se chtěl spářit, ale samice neměla ještě ovulaci. To by mohlo být příčinou souboje," naznačoval u podobného případu vzájemného napadení pand zástupce ředitele parku Čang Che-min.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Netolický skončil podle Hamáčka v dozorčí radě České pošty kvůli ztrátě důvěry

Pardubický hejtman Martin Netolický (ČSSD) skončil v dozorčí radě České pošty kvůli ztrátě důvěry, řekl ve čtvrtek Blesku vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD). Z jeho vyjádření vyplývá, že někdejší místopředseda strany Netolický nebude pokračovat ani jako odborný mluvčí ČSSD pro oblast místního rozvoje. Podle Hamáčka by se měl soustředit na Pardubický kraj a vedení najde někoho, ke komu má důvěru.

Netolický minulý týden serveru Seznam Zprávy řekl, že před ním Hamáček 15. dubna hovořil o plánu přivézt milion dávek očkovací látky proti covidu-19 Sputnik V. Nemohl však potvrdit plán výměny Sputniku V za informace o ruském zapojení do explozí ve Vrběticích na Zlínsku, o kterém se podle serveru Seznam Zprávy hovořilo na jedné z Hamáčkových schůzek ve stejný den. Hamáček tuto výměnu odmítá a plánuje se bránit soudně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy