FOTO Roboti v americké armádě

FOTO Roboti v americké armádě
SandFlea – Písečná blecha dokáže skokem překonávat až devítimetrové překážky. Váží necelých pět kilogramů a ovládá se dálkově.
RHex – Šestinohý robot, který díky speciálně navrženým končetinám zvládne operovat v náročných podmínkách (bláto, písek, skalní oblasti, telefonní sloupy atd.). Je řízen dálkovým ovladačem s dosahem 700 metrů.
Petman – První robot, který se pohybuje stejně dynamicky jako člověk. Byl navržen k testování chemických ochranných obleků. Robot věrně simuluje lidskou fyziologii, a nabízí tak realistické testovací podmínky.
BigDog – Čtyřnohý robot byl vytvořen v roce 2005 za pomoci odborníků z NASA a Harvardské univerzity. Váží 110 kilogramů a slouží především jako podpůrná a zásobovací vojenská jednotka, která transportuje náklad až o váze 150 kilogramů.
Foto: boston dynamics
15. 7. 2014 12:05
Americká armáda přibrala do svého týmu nové "členy".

Atlas, Petman, Cheetah, BigDog, SandFlea, RHex, RiSE, LittleDog jsou označení robotů, kteří se v budoucnu stanou součástí americké armády. 

 

Právě se děje

před 21 minutami

Muž s mačetou přepadl benzinku v Liberci, policie po něm pátrá

Policie pátrá po lupiči, který ve středu před 17. hodinou přepadl prodejnu čerpací stanice v Liberci - Krásné Studánce a odnesl si peníze. Byl maskovaný a ozbrojený mačetou, nikoho nezranil. V případě dopadení mu hrozí až desetileté vězení.

Další zprávy