První sňatek osob stejného pohlaví ve vzduchu

První sňatek osob stejného pohlaví ve vzduchu
Přichází se odbavit i druhý pár. Sňatky proběhly na palubě Airbusu A340 na trase Stockholm - New York, přistávalo se na letišti v Newarku.
Po odbavení byla pro budoucí novomanžele připravena malá party s přáteli v letištním salonku.
Před tubusem k letadlu budoucím novomanželům zazpíval palubní personál Scandinavian Airlines.
Tyto dvě ženy si řeknou ve vzduchu ano: Ewa Tomaszewiczová (vpravo) a její partnerka Gosia Rawinská.
Foto: Reuters
Reuters Reuters
6. 12. 2010 23:15

Stockholm - Skandinávská letecká společnost SAS si v pondělí připsala jedno prvenství: Jako první na světě zorganizovala sňatek osob stejného pohlaví ve vzduchu.

Své ano si na palubě Airbusu A340 na trase Stockholm-New York řekly nejprve dvě ženy, a poté dva muži.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Zastupitelé západoněmecké obce z vedení sesadili člena neonacistické strany

Západoněmeckou obec Waldsiedlung již nevede člen krajně pravicové Národnědemokratické strany Německa (NPD) Stefan Jagsch, v úterý ho zastupitelé odvolali a ve funkci ho vystřídala zástupkyně křesťanských demokratů (CDU). Informovala o tom agentura DPA.

Jagsch byl do funkce zvolen v září, a to i s pomocí hlasů CDU, sociálních demokratů (SPD) a liberálů (FDP), což vyvolalo na celoněmecké úrovni tvrdou kritiku. NDP je totiž označována za neonacistickou a zavedené strany s ní spolupracovat odmítají.

Ačkoli CDU, FDP a SPD oficiálně s NPD nespolupracují, zastupitelé těchto tří stran v hesenského Waldsiedlungu, kde žije asi 2600 lidí a který je součástí obce Altenstadt, to nerespektovali. Následnou kritiku odmítali s tím, že nikdo jiný o tuto funkci, která byla volná od června, zájem neměl a že stranická příslušnost nehrála žádnou roli.

Další zprávy