Prohřejte si klouby ve Velkém Mederu na Slovensku

Ilona Víchová
19. 11. 2012 16:39
Užijte si teplé vody v termálním koupališti ve Velkém Mederu na Slovensku
Foto: http://www.lazenskepobyty.cz

Nedaleko hranic Slovenska s Maďarskem se nachází městečko Velký Meder. Svou slávu a oblíbenost turistů si získalo díky termálnímu koupališti. Areál, který je otevřený 365 dní v roce zaručuje příjemný wellness relax, odpočinek a blahodárné účinky na vaše tělo, o které se postará léčivý teplý pramen.

Termální koupaliště Velký Meder

Je známo, že když se na Slovensku kopne do země, většinou objevíte teplé léčivé prameny. Jinak tomu není ani ve Velkém Mederu. Levná dovolená slibuje příjemný odpočinek a velké vyžití pro rodiny s dětmi. Thermal Corvinus Vel´ký Meder, jak říká originální název, je rozsáhlý, v lese situovaný komplex ve Velkém Mederu, známém dříve jako Čalovo.

Foto: http://www.cebus.cz

Termální koupaliště bylo otevřeno v roce 1974, poskytuje celoroční možnost využití ve vnitřních i venkovních bazénech s teplou vodou od 36 do 38 stupňů Celsia. Lesopark okolo areálu nabízí překrásnou možnost procházek na udržovaných a značených cestičkách.

Léčivá voda a bazény

Termální pramen má blahodárné a léčebné účinky. Obsahuje sodík, draslík, železo, hořčík a mnoho dalších užitečných a léčivých prvků. Napomáhá léčit problémy s pohybovým ústrojím, páteří a také kloubním onemocněním, svalové únavě a celkově přispívá k regeneraci organismu. Termální prameny vyvěrají z hloubky přibližně 1500 metrů v teplotě 56 - 76,5 stupně Celsia. V bazénech se ředí na příjemných 38 stupňů.

Areál nabízí hned několik venkovních bazénů, mezi kterými je plavecký bazén, italský bazén a dětský bazén s hracími elementy. Uvnitř budov najdete krytý plavecký bazén, perličkovou koupel, dětský bazén s hracími elementy, polokrytý sedací bazén, rekreační bazén s hydromasážemi a vodopády, rodinný a zábavný bazén.  

Služby a wellness

Termální koupaliště Velký Meder nabízí i saunacentrum. Najdete ho v krytém komplexu. K dispozici jsou 4 druhy sauny. Své tělo zregenerujete v parní bylinkové sauně nebo si jen utužíte svůj imunitní systém v infrasauně a pánové kteří milují velké teplo, si užijí v sauně finské.

Foto: http://www.velkymeder.cz/

Kromě saunového světa nabízí koupaliště magnetoterapii. Tato doplňková terapie pomáhá s migrénou, astmatem a léčí kosti a špatně hojící se rány. Terapie zlepší a harmonizuje funkce vašeho těla. Hýčkat se nechte na akupresurnní masáži pomocí lůžka CERGEM. Jde o thermo-akupresurní masážní lůžko, které zlepšuje krevní oběh, napravuje vady a uvolňuje či zmírňuje zánety v organismu. Užijete si během jedné masáže světelnou a termo terapii s akupresurou a masáží. Kromě této masáže, poskytuje termální koupaliště klasické, relaxační, sportovní a aromaterapeutické masáže. Chcete-li něco netradičního, nechte se rozmazlovat masáží, kdy se používá Jade kámen.

Služby doplňuje i solná jeskyně. Na podlaze je rozsypaná mořská sůl z Mrtvého a Jaderského moře. Vaše tělo bude nasávat z ovzduší, které je nasycené koncentrací soli s obsahem jódu, bromu, draslíku, vápníku, hořčíku a železa. Tato místnost pomáhá léčit astma, infekce dýchacích cest, alergie, chronickou rámu a dermatologické onemocnění či neurózu a celulitidu.

Ceník vstupů do termálního koupaliště

Nejkratší vstupné je na 3 hodiny a pro dospělého vyjde okolo 5,5 Euro. Určitě se vyplatí pro dospělého si zakoupit celodenní vstupné za 8 Euro. O víkendu si každý host připlatí. 3hodinové vstupné stojí 6,50 Euro na osobu a celodenní vstupné je za 9 Euro. Pro rodiny s dětmi se vyplatí rodinný balíček za celodenní vstupné v hodnotě 20 Euro. Areál je otevřený celoročně od 9:00 do 21:00 hodin. Ubytování seženete přímo v areálů termálního koupaliště nebo si vyhlédněte ubytování v blízkém okolí. Nabízí se celá řada krásných hotelů nebo ubytování v soukromých apartmánech za velmi slušné ceny.

Foto: http://www.bohemian-tour.cz

Velký Meder a okolí

Město Velký Meder najdete v jihovýchodní části Podunajské nížiny přibližně 70 kilometrů od Bratislavy směr na Komárno. Turisté velmi brzy zjistí, že se v městě nachází celá řada příjemných hospůdek a jedna vyhlášená cukrárna přímo v centru města, kde ochutnáte i tradiční zákusek, lahodné krémese.

Kromě města, můžete vyrazit i na výlet. Zajímavostí v okolí je vodní dílo Gabčíkovo, které je od Velkého Mederu vzdálené jen 18 kilometrů. Nechte se fascinovat a pozorujte, jak se lodě dostávají přes vodní převýšení. Nezapomeňte navštívit i hlavní město Slovenska, Bratislavu. Projděte si historické centrum nebo se nechte svézt po Dunaji na krásném parníku. A kdo miluje maďarské klobásy a šunky, měl by se ve středu a v sobotu vydat na blízké tržiště do maďarského Györu. Ochutnáte tradiční pečené klobásy či slovenské jitrnice a domů si odvezete lahodné uzené, šunky nebo slaninu.

Velký Meder je místo, kde si odpočinete a nasajete kulturu nejen slovenskou, ale díky blízkým hranicím zjistíte, že jste vlastně téměř už v Maďarsku. Důkazem toho je, že někteří obyvatelé Velkého Mederu mluví pouze maďarsky.

 

 

Právě se děje

před 32 minutami

Předseda FAČR Malík měl pozitivní test na koronavirus

Předseda Fotbalové asociace ČR (FAČR) Martin Malík měl dnes pozitivní test na koronavirus. Je v izolaci a úterního mimořádného jednání výkonného výboru se stejně jako jeho další členové zúčastní přes videokonferenci.

"Na základě příznaků z druhé poloviny víkendu absolvoval Martin Malík během pondělí test na onemocnění covid-19, jehož vyhodnocení se ve večerních hodinách ukázalo jako pozitivní. Předseda je tak v karanténním režimu," řekl novinářům tiskový mluvčí FAČR Michal Jurman.

I přes nemoc podle něj Malík bude v úterý pracovat a zúčastní se plánovaného jednání výkonného výboru, který se bude zabývat situací po rezignaci místopředsedy Romana Berbra a členky výboru Dagmar Damkové.

Oba odstoupili poté, co propukla kauza údajné korupce a ovlivňování výsledků zápasů. Berbr je nejvýše postavenou osobou v aféře a minulou neděli byl jako jeden ze čtyř lidí poslán do vazby.

V kauze je celkem obviněno 20 osob v souvislosti s údajným ovlivňováním výsledků prostřednictvím rozhodčích. Kriminalisté tvrdí, že vše řídila organizovaná zločinecká skupina. Podle médií mělo jít hlavně o utkání Vyšehradu, který v sezoně 2018/19 postoupil ze třetí do druhé ligy. Zápasy měly být ovlivňovány i za účelem sázek.

Výkonný výbor byl se měl v úterý také zabývat komisí rozhodčích, kterou na začátku minulého týdne v reakci na aféru rozpustil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy