Prohřejte si klouby ve Velkém Mederu na Slovensku

Ilona Víchová
19. 11. 2012 16:39
Užijte si teplé vody v termálním koupališti ve Velkém Mederu na Slovensku
Foto: http://www.lazenskepobyty.cz

Nedaleko hranic Slovenska s Maďarskem se nachází městečko Velký Meder. Svou slávu a oblíbenost turistů si získalo díky termálnímu koupališti. Areál, který je otevřený 365 dní v roce zaručuje příjemný wellness relax, odpočinek a blahodárné účinky na vaše tělo, o které se postará léčivý teplý pramen.

Termální koupaliště Velký Meder

Je známo, že když se na Slovensku kopne do země, většinou objevíte teplé léčivé prameny. Jinak tomu není ani ve Velkém Mederu. Levná dovolená slibuje příjemný odpočinek a velké vyžití pro rodiny s dětmi. Thermal Corvinus Vel´ký Meder, jak říká originální název, je rozsáhlý, v lese situovaný komplex ve Velkém Mederu, známém dříve jako Čalovo.

Foto: http://www.cebus.cz

Termální koupaliště bylo otevřeno v roce 1974, poskytuje celoroční možnost využití ve vnitřních i venkovních bazénech s teplou vodou od 36 do 38 stupňů Celsia. Lesopark okolo areálu nabízí překrásnou možnost procházek na udržovaných a značených cestičkách.

Léčivá voda a bazény

Termální pramen má blahodárné a léčebné účinky. Obsahuje sodík, draslík, železo, hořčík a mnoho dalších užitečných a léčivých prvků. Napomáhá léčit problémy s pohybovým ústrojím, páteří a také kloubním onemocněním, svalové únavě a celkově přispívá k regeneraci organismu. Termální prameny vyvěrají z hloubky přibližně 1500 metrů v teplotě 56 - 76,5 stupně Celsia. V bazénech se ředí na příjemných 38 stupňů.

Areál nabízí hned několik venkovních bazénů, mezi kterými je plavecký bazén, italský bazén a dětský bazén s hracími elementy. Uvnitř budov najdete krytý plavecký bazén, perličkovou koupel, dětský bazén s hracími elementy, polokrytý sedací bazén, rekreační bazén s hydromasážemi a vodopády, rodinný a zábavný bazén.  

Služby a wellness

Termální koupaliště Velký Meder nabízí i saunacentrum. Najdete ho v krytém komplexu. K dispozici jsou 4 druhy sauny. Své tělo zregenerujete v parní bylinkové sauně nebo si jen utužíte svůj imunitní systém v infrasauně a pánové kteří milují velké teplo, si užijí v sauně finské.

Foto: http://www.velkymeder.cz/

Kromě saunového světa nabízí koupaliště magnetoterapii. Tato doplňková terapie pomáhá s migrénou, astmatem a léčí kosti a špatně hojící se rány. Terapie zlepší a harmonizuje funkce vašeho těla. Hýčkat se nechte na akupresurnní masáži pomocí lůžka CERGEM. Jde o thermo-akupresurní masážní lůžko, které zlepšuje krevní oběh, napravuje vady a uvolňuje či zmírňuje zánety v organismu. Užijete si během jedné masáže světelnou a termo terapii s akupresurou a masáží. Kromě této masáže, poskytuje termální koupaliště klasické, relaxační, sportovní a aromaterapeutické masáže. Chcete-li něco netradičního, nechte se rozmazlovat masáží, kdy se používá Jade kámen.

Služby doplňuje i solná jeskyně. Na podlaze je rozsypaná mořská sůl z Mrtvého a Jaderského moře. Vaše tělo bude nasávat z ovzduší, které je nasycené koncentrací soli s obsahem jódu, bromu, draslíku, vápníku, hořčíku a železa. Tato místnost pomáhá léčit astma, infekce dýchacích cest, alergie, chronickou rámu a dermatologické onemocnění či neurózu a celulitidu.

Ceník vstupů do termálního koupaliště

Nejkratší vstupné je na 3 hodiny a pro dospělého vyjde okolo 5,5 Euro. Určitě se vyplatí pro dospělého si zakoupit celodenní vstupné za 8 Euro. O víkendu si každý host připlatí. 3hodinové vstupné stojí 6,50 Euro na osobu a celodenní vstupné je za 9 Euro. Pro rodiny s dětmi se vyplatí rodinný balíček za celodenní vstupné v hodnotě 20 Euro. Areál je otevřený celoročně od 9:00 do 21:00 hodin. Ubytování seženete přímo v areálů termálního koupaliště nebo si vyhlédněte ubytování v blízkém okolí. Nabízí se celá řada krásných hotelů nebo ubytování v soukromých apartmánech za velmi slušné ceny.

Foto: http://www.bohemian-tour.cz

Velký Meder a okolí

Město Velký Meder najdete v jihovýchodní části Podunajské nížiny přibližně 70 kilometrů od Bratislavy směr na Komárno. Turisté velmi brzy zjistí, že se v městě nachází celá řada příjemných hospůdek a jedna vyhlášená cukrárna přímo v centru města, kde ochutnáte i tradiční zákusek, lahodné krémese.

Kromě města, můžete vyrazit i na výlet. Zajímavostí v okolí je vodní dílo Gabčíkovo, které je od Velkého Mederu vzdálené jen 18 kilometrů. Nechte se fascinovat a pozorujte, jak se lodě dostávají přes vodní převýšení. Nezapomeňte navštívit i hlavní město Slovenska, Bratislavu. Projděte si historické centrum nebo se nechte svézt po Dunaji na krásném parníku. A kdo miluje maďarské klobásy a šunky, měl by se ve středu a v sobotu vydat na blízké tržiště do maďarského Györu. Ochutnáte tradiční pečené klobásy či slovenské jitrnice a domů si odvezete lahodné uzené, šunky nebo slaninu.

Velký Meder je místo, kde si odpočinete a nasajete kulturu nejen slovenskou, ale díky blízkým hranicím zjistíte, že jste vlastně téměř už v Maďarsku. Důkazem toho je, že někteří obyvatelé Velkého Mederu mluví pouze maďarsky.

 

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Komise: Obětí církevního sexuálního zneužívání může být ve Francii od roku 1950 až 10 tisíc

Obětí církevního sexuálního zneužívání může být ve Francii od roku 1950 až 10.000. Aktualizovaný odhad dnes podle agentury AFP zveřejnila komise, která problematiku zkoumá. Nezávislou komisi pro sexuální zneužívání v církvi (Ciase) v roce 2018 zřídila katolická církev v reakci na sérii skandálních odhalení sexuálního zneužívání ve Francii i ve světě. Komise v polovině minulého roku odhadla počet obětí na nejméně 3000, což dnes její předseda Jean-Marc Sauvé označil za "jednoznačné podhodnocení".

Komise na více než rok zřídila telefonní linku pro hlášení sexuálního zneužívání, na kterou se za tu dobu obrátilo 6500 obětí či svědků těchto násilných činů. V polovině telefonátů se jednalo o případy z 50. a 60. let minulého století, útokům častěji čelili muži a 87 procent volajících bylo v době zneužívání nezletilých, zveřejnila loni na podzim Ciase.

"Zdaleka ale nejde o všechny", upozornil dnes Sauvé. "Zásadní otázkou zůstává, kolik lidí se ozvalo. Deset procent, pět procent, méně?" dodal.

"I když je 10.000 hodně, jsme stále daleko od pravdy," komentoval nový odhad Jean-Pierre Sautreau, jež stojí v čele organizace sdružující oběti církevního zneužívání v západofrancouzském departementu Vendée. "Skutky jsou často datovány do 50. let minulého století a ti lidé již zemřeli, nebo je jim přes 80 a už o tom nechtějí mluvit," vysvětluje.

"Je to vrchol ledovce, je to rozhodně mnohem více," domnívá se rovněž Véronique Garnierová z jiného sdružení obětí.

Zpráva komise má na podzim představit celkovou diagnózu problematiky a vysvětlit, jak se církev do situace dostala. Instituce mají následně navrhnout podobu odškodnění obětí. Podle Sauvého však trauma obětí nevyřeší pouze odškodnění finanční, "obzvlášť v případě, že by jej doprovázel příkaz mlčet".

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Grammozis se stal pátým trenérem fotbalistů Schalke v sezoně

Novým trenérem fotbalistů Schalke 04 se stal Dimitrios Grammozis. S klubem z Gelsenkirchenu, který už má jen minimální šance na udržení v první lize, podepsal dva dny po odvolání kouče Christiana Grosse smlouvu do roku 2022. Ve funkci by měl podle médií zůstat i v případě sestupu.

Dvaačtyřicetiletý Grammozis byl bez angažmá od loňského léta, kdy skončil u druholigového Darmstadtu. Na lavičce Schalke je už pátým koučem v aktuální sezoně, před ním se u týmu vystřídali David Wagner, Manuel Baum, Huub Stevens a naposledy Gross.

Premiéru s mužstvem absolvuje v pátek v duelu s dalším kandidátem na sestup Mohučí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy