Během výslechů policejní vyšetřovatelé nesledují jen, co podezřelá osoba říká, ale také jakým způsobem dané informace sděluje. Zaměřují se například na držení těla, gestikulaci, pohyby očí nebo tón hlasu. A jak policie pozná, že vyslýchaný lže? Na to přináší odpověď galerie různých forem výslechů, díky které se stanete zkušenými filmovými nebo seriálovými detektivy.
Kinesický rozhovor
Během kinesického rozhovoru se policejní vyšetřovatelé nesoustředí pouze na získávání informací, ale především na způsob, jakým vyslýchaná osoba informace sděluje. Celá technika je založená na principu stresu. Když se člověk dostane do stresové situace, jeho tělo a mysl reagují podobně jako u všech živých tvorů. Jde o známou reakci "útok nebo útěk", kdy se tělo připravuje buď na konfrontaci, nebo na únik ze stresové situace. Tyto reakce jsou většinou podvědomé a vyslýchaný si je často ani neuvědomuje.
Vyšetřovatelé při kinesickém rozhovoru sledují výraz obličeje a mikroexpresi, držení těla a gestikulaci, tón hlasu a způsob mluvy, pohyby očí a míru očního kontaktu. Mezi fyziologické známky lhaní pak patří například změny v pocení, zrudnutí nebo zblednutí, změny v dýchání, olizování rtů, koktání a nejasná výslovnost.