Přístavní město Singapur nabízí golf a nákupní centra

Ilona Víchová
18. 4. 2012 10:13
Betonové přístavní město Singapur nabízí pro dovolenou luxusní levné nákupy
podvečerní Singapur
podvečerní Singapur | Foto: Isifa/Thinkstock

Jeden z největších přístavů na světě lze považovat za stát ve státě. Ohromné mrakodrapy a obchodní centra dotváří ráz Singapuru. Supermoderní městský stát, ve kterém žije největší česká komunita v Asii. Do "lvího města" se vydali za obchodem, studiem i láskou.

Dovolená v Singapuru doslova šokuje svou přehnanou čistotou a blízkostí etnických čtvrtí, kde vedle sebe sídlí buddhistické nebo hinduistické chrámy spolu s moderní architekturou. Metropole, která kvůli čistým ulicím zakázala žvýkačky, je plná zásad a pravidel, které se bez výjimky dodržují.

Zábava a pravidelný odpočinek patří k životu

Město si pro svojí relaxaci a zábavu určilo ostrov Sentosa. V zábavním středisku se návštěvníci setkají s bobovou dráhou, mořským akváriem, 4D kinem nebo přepychovým golfovým hřištěm. Vzhledem k tomu, že v Singapuru za celou dobu naměřili nejnižší teplotu osmnáct stupňů, je zcela jasné, že je tu po celý rok nesnesitelné vedro. Aby obyvatelé přežili horké dny, mají na ostrově Sentosa vybudované pláže, které jsou jedny z mála vhodné ke koupání.

největší světové ruské najdete v Singapuru
největší světové ruské najdete v Singapuru | Foto: Isifa/Thinkstock

Skvostem velkoměsta je zoologická zahrada, která se řadí k nejkrásnějším na světě. K vidění jsou doslova celé přírodní ekosystémy. Obrovské a vzácné druhy ptáku jsou spatříme v parku Jurong a unikátní rostlinné sbírky jsou pro návštěvníky k zahlednutí v rozlehlé botanické zahradě.

Městskému chaosu uniknete do kopců a džungle oblasti Southern Ridges. Nedá se zrovna hovořit o nedotčené přírodě. Dokazují to různé mosty vybudované v korunách stromů. Pokud zapomenete, že jde o práci lidí, naskytne se vám překrásný výhled na okolní přírodu.

ostrov Sentosa je se svými plážemi a atrakcemi jakýmsi singapurským zábavním centrem
ostrov Sentosa je se svými plážemi a atrakcemi jakýmsi singapurským zábavním centrem | Foto: Isifa/Thinkstock

Nudit se v Singapuru? Možná!

Každý, kdo Singapur navštívil na delší dobu, měl alespoň párkrát pocit, že není do čeho píchnout. Hudební kluby jsou převážně noční záležitostí, ale jejich četnost potvrzuje fakt, že kulturní vyžití neodpovídá rozměrům velkoměsta. Většina Singapurců tráví svůj volný čas na golfu nebo v nákupních centrech.

Za turistické centrum lze považovat čtvrť Orchard Road, kterou zdobí specializovaná obchodní centra a řada hotelů. Díky nízkým cenám, je Singapur místem jako stvořeným pro nákupní horečku. Své peníze nejvíc ušetříte při koupi elektroniky, ale i v odvětví módy a potravin. Blízko čtvrti je k vidění národní a umělecké museum, kde si můžeme osvěžit singapurskou historii a kulturu.

Moderní architektura vedle hinduistického chrámu

Atmosféru historie návštěvníci nejčastěji čerpají v čínské čtvrti, kde slavnostně stojí hinduistický chrám Sri Mariamman. Bohatě zdobená skvostná stavba. Historie architektury je vidět také na buddhistickém klášteře Kong Meng San Phor Kark See v severozápadní části metropole nebo v mešitě Masjid Sultan v arabské ulici. Výčet singapurských svatostánků je několikrát delší než název buddhistického kláštera a je důkazem místní tolerance a náboženské snášenlivosti.

i pagody naznačují čínskou etnickou většinu v Singapuru
i pagody naznačují čínskou etnickou většinu v Singapuru | Foto: Isifa/Thinkstock

Moderní architekturu lze obdivovat na singapurské obdobě sydneyské opery. Víceúčelová budova Esplanade Theatres on the Bay tvarem připomíná výtečné ovoce durian. Při své dovolené nezapomeňte navštívit nejmodernější čtvrť Marina Bay. Novodobou architekturu ukazuje SkyPark, který je vybudovaný na spojené střeše tří vysokých luxusních hotelů.

Cestování za chutnou laksou

Ikonické jídlo laksa je vyrobené z rýžových nudlí v kari, které má základ z kokosového mléka, krevetové pasty a bylinek. Do směsi dále patří tofu, krevety, syrové mušle a sojové výhonky. Stejně jako náboženství i jídlo je rozmanité. V kuchyni se potkávají chutě indické, malajské, čínské i thajské.

Do Singapuru, který je pozemně spojený jedině s Malajsií se nejlépe dopravíme letecky. I když je v samotném velkoměstě velmi levně, letenky nás přijdou na pořádný obnos. Přímé letecké spojení na celých devět tisíc kilometrů neexistuje a zpáteční letenka s přestupem v Dubaji vyjde na 16 až 18 tisíc korun. Pokud se pro dovolenou rozhodneme oslovit cestovní kancelář, zaplatíme až 50 tisíc korun.

 

Právě se děje

Další zprávy