Princ Philip by oslavil 100. narozeniny. Královna dostala růži pojmenovanou po něm

ČTK ČTK
10. 6. 2021 8:12
Britská královna Alžběta II. dostala exemplář nově vyšlechtěné růže pojmenované po jejím zesnulém manželovi, princi Philipovi. Členové Královské zahradnické společnosti růži panovnici předali jen krátce před nedožitými 100. narozeninami vévody z Edinburghu, které připadají na čtvrtek. Růžový keř pak před jejími zraky zasadili v zahradách hradu Windsor, uvedla agentura Reuters.
Královna u růže pojmenované po princi Philipovi.
Královna u růže pojmenované po princi Philipovi. | Foto: ČTK/ZUMA/Pool

Princ Philip zemřel 9. dubna. Po boku nyní pětadevadesátileté královny stál více než sedm desítek let.

Růže vyšlechtěná na jeho památku má sytě růžové květy a část peněz z prodeje této odrůdy má putovat na financování Cen vévody z Edinburghu, které od roku 1956 pomáhají iniciativním mladým lidem s realizací jejich projektů.

Video: Můj drahý táta byl velmi výjimečný člověk, vzpomínají na prince Philipa jeho synové

Můj drahý táta byl velmi mimořádný člověk, vzpomínají na prince Philipa jeho synové | Video: Associated Press, Instagram/The Royal Family
 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Pardubicích došlo ke srážce sanitky s autem, dva záchranáři jsou zraněni

Sanita zdravotnické záchranné služby a osobní auto se dnes před polednem srazily na světelné křižovatce v centru Pardubic. V sanitě jeli dva záchranáři, kteří utrpěli zranění a byli převezeni do nemocnice. Žádného pacienta nevezli. V osobním autě jeli dva dospělí a dvě děti, nikdo z nich zraněn nebyl. ČTK to řekla mluvčí policie Dita Holečková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy