Pomáháte v nouzi druhým, nebo se staráte jen o sebe?

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
5. 11. 2011 22:44
Jak se chováte v situaci, kdy cizí člověk potřebuje pomoc? Odpovídejte v anketě

Anketa - Pětačtyřicetiletý muž se před pár týdny zastal v metru skupinky cestujících a na oplátku dostal několik ran pěstí do obličeje.

Nikdo z přihlížejících lidí, kteří čekali na peróně, mu nebyl ochoten pomoci, nikdo ani nezavolal během několikaminutové bitky policii.

Roste neochota a nezájem lidí pomoci cizímu člověku nebo je tento případ výjimkou? A jak byste se v dané situaci zachovali vy? Hlasujte v naší anketě.   

 

Právě se děje

před 37 minutami

Slovenští autodopravci oznámili ukončení blokád hranic

Unie autodopravců Slovenska ve středu večer oznámila, že ukončila protestní shromáždění na hraničních přechodech. Uvedla, že tak učinila po zákroku policie. Dopravci od úterý znovu blokovali mimo jiné některé hraniční přechody s Českem. Jejich protesty na hranicích zkomplikovaly například výrobu ve slovenské továrně francouzské automobilky PSA, které vázly dodávky ze zahraničí.

Slovenská vláda nepřistoupila v plné míře na požadavky unie ohledně výrazného snížení silniční daně a také zvýšení slev z mýtného. V obou těchto oblastech ale učinila ústupky, na nichž se dnes zástupci ministerstev dopravy a financí dohodli s větší organizací autodopravců Česmad Slovakia.

Zdroj: ČTK
Další zprávy