Petr Hlaváček

Náměstek primátora hl. m. Prahy, územní rozvoj

Jednoduchá a očekávaná volba. Hlaváček se územnímu rozvoji Prahy věnuje léta. Na magistrát, respektive do Institutu plánování a rozvoje (IPR) přivedl architekta a vysokoškolského profesora už bývalý primátor Tomáš Hudeček.

Hlaváčkovo angažmá ve vedení společnosti, která ovlivňuje, jak se bude metropole proměňovat, však předčasně skončilo v roce 2016. Doplatil tehdy na to, že se architekt Roman Koucký, který vedl přípravu Metropolitního plánu, znelíbil náměstkyni Petře Kolínské (Zelení), která mu vytýkala pomalý postup a neustálé odklady a nakonec navrhla jeho odvolání. Hlaváček však s odvoláním nesouhlasil, proto ho Kolínská nahradila, a docílila tak sesazení Kouckého. Ten se po čtyřech měsících na své místo vrátil a jedinou obětí celého rozbroje tak zůstal Hlaváček.

Za svého působení na IPR nicméně stihl dokončit přípravu některých důležitých dokumentů, zejména Pražských stavebních předpisů a návrhu aktualizace Strategického plánu Prahy.

Vyhazov plánovače Prahy? Velké zklamání, říkají architekti. Politici chtějí institut normalizovat

Vyhazov plánovače Prahy? Velké zklamání, říkají architekti. Politici chtějí institut normalizovat

Odvolání šéfa pražského Institutu plánování Petra Hlaváčka je podle architektů oslovených Aktuálně.cz špatné rozhodnutí. Bývalý ředitel byl podle…