Pes ukradl redaktorce mikrofon v živém vstupu. Z videa je hit sociálních sítí

Televizní předpověď počasí z ulic Moskvy nečekaně zpestřil zlatý retrívr. Ruské redaktorce Naděždě Serežkinové, která při živém vstupu informovala o jarních teplotách, vytrhl běžící pes mikrofon z ruky. Ta se bez váhání za retrívrem rozběhla a šokovaná moderátorka ve studiu musela živý vstup přerušit. Podívejte se na sestřih z vysílání, který se stal hitem na sociálních sítích.
Pes nečekaně ukradl redaktorce mikrofon během živého vstupu, bez váhání se za ním rozběhla. | Video: Reuters, Mir TV

Redaktorce Naděždě Serežkinové z ruské televizní stanice Mir se nakonec utíkajícího psa podařilo dohnat a do vysílání se po chvíli s úsměvem vrátila. Zlatý retrívr při útěku mikrofon sice poničil, ale žádnému členovi štábu se nic nestalo. V dalším živém vstupu už retrívr poslušně seděl vedle redaktorky, která vtipkovala, že je tak akorát vhodné počasí na procházky se psem.

Video se stalo na sociálních sítích velmi populárním. Po tom, co živý vstup stanice Mir odvysílala 1. dubna, získal jeho sestřih za čtyři dny přes 500 tisíc zhlédnutí na YouTube.

Ačkoliv o případu informují i světová média, objevují se spekulace, že ruská televize incident sehrála. Někteří komentující připomínají, že se vstup odehrál na apríla. Upozorňují také na až podezřelou poslušnost retrívra, který v druhém vstupu klidně sedí a třese si packou s redaktorkou.

Dosud ani není jasné, komu zlatý retrívr patřil. Serežkinová společně s moderátorkou nechtěly celý incident vůbec komentovat, uvedl americký server Newsweek.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Biden vyslal neoficiální americkou delegaci na Tchaj-wan, Čína reagovala varováním

Americký prezident Joe Biden vyslal na Tchaj-wan neoficiální delegaci na důkaz podpory ostrovu, jež pevninská Čína považuje za svou vzbouřeneckou provincii. Tři bývalí vysoce postavení politici dorazí na Tchaj-wan ve středu. Čína už v reakci na návštěvu Spojené státy varovala, aby respektovaly princip jedné Číny a chovaly se podle něj k Tchaj-wanu, píše agentura Reuters.

Členy delegace jsou demokrat Chris Dodd, senátor za Connecticut v letech 1981 až 2011 a dva bývalí náměstci ministrů zahraničí James Steinberg z Obamovy éry a Richard Armitage z vlády republikánského prezidenta George W. Bushe, upřesňuje AP. Na Bidenovu žádost se setkají s nejvyššími představiteli Tchaj-wanu, píše CNN. Ve čtvrtek ráno se setkají s prezidentkou Cchaj Jing-wen, uvádí Reuters.

Zdroj: ČTK
před 16 minutami

Velká Británie stáhne z Afghánistánu většinu ze svých 750 vojáků

Británie stáhne z Afghánistánu téměř všechny ze svých 750 vojáků, kteří v zemi působí, napsal v úterý list The Times. Britské rozhodnutí přichází krátce po oznámení Spojených států, že američtí vojáci Afghánistán definitivně opustí do 11. září 2021. Pro Brity by podle informací The Times bylo obtížné v zemi zůstávat po odchodu amerických spojenců, protože obě vojska sdílejí základny i infrastrukturu.

Británie vypracovala plán na předání vedení akademie v Kábulu, kde její jednotky pomáhají cvičit afghánské vojáky. Nově ji bude spravovat místní vláda. Britští vojáci působí převážně v Kábulu v ochranných misích, například jako doprovod význačných osobností. Vojáci se postupně přesouvají na protiteroristické mise do Afriky i jinde ve světě.

"Samozřejmě, že tato hrozná válka musí jednoho dne skončit, ale škrty a útěk od našich afghánských partnerů na ně musí působit jako zrada," uvedl generálmajor Charlie Herbert, který byl do roku 2018 poradcem NATO pro afghánskou policii.

Zdroj: ČTK
Další zprávy