Pes záhadně zmizel na pět dní. Byl přitom jen kousek od zoufalé majitelky

pru pru
22. 7. 2021 11:53
Američanka Connie Fricková žila v domnění, že se jí zatoulala milovaná fenka Gertie. Po pěti dnech ale její sousedka slyšela za stěnou domu vytí a naříkání. Fenka totiž bez povšimnutí majitelů spadla do díry za garáží, kde zůstala zaklíněná mezi dvěma zdmi. Po dlouhých pěti dnech ji zachránili místní hasiči, kteří probourali betonovou zeď. Video z fenčiny záchrany je hitem internetu.
Hasiči museli železnou palicí probourat betonovou zeď garáže. Po asi deseti minutách vykoukla fenka Gertie z díry ve zdi. | Video: Facebook/Cincinnati Fire Department

Fricková nejdřív v domnění, že se jí Gertie zatoulala, vyvěsila po celém Cincinnati v americkém státě Ohio plakáty. Potom co její sousedka ale zaslechla za stěnou garáže vytí, okamžitě zavolali hasiče.

Těm nezbylo nic jiného, než železnou palicí probourat betonovou zeď garáže. Po asi deseti minutách vykoukla Gertie z díry ve zdi. Hasička Jenny Adkinová ji poté opatrně vytáhla a předala jejím majitelům. "To bylo tak sladké, jak vrtěla ocáskem. Byla tak moc šťastná," řekla Fricková lokální televizní stanici WXIX-TV.

Záběry ze záchrany Gertie obletěly sociální sítě a dostaly se na stránky světových médií. Na Facebooku hasičského oddílu v Cincinnati získalo video už několik stovek tisíc zhlédnutí. Uživatelé sociálních sítí hlavně vychvalují schopnosti hasičky, která Gertie zachránila.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Premiér Babiš se nemusí omlouvat bývalému poslanci Kalouskovi za výroky, které o něm pronesl ve Sněmovně. Dnešní verdikt soudu není pravomocný

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Nové byty v Praze do konce června zdražily meziročně o 9,4 procenta, ukázala analýza

Prodejní ceny nových bytů v Praze na konci června meziročně vzrostly v průměru o 9,4 procenta na 118 480 korun za metr čtvereční. Proti prvnímu čtvrtletí stouply ceny o 5,6 procenta. Vyplývá to z aktuální analýzy developerských firem Trigema, Skanska Reality a Central Group. Růst cen podle nich zrychlil kvůli převisu poptávky nad nabídkou, odrážejí se v něm i zvyšující se ceny stavebních materiálů.

"Prodeje jsou na rekordní úrovni již devět měsíců v řadě. Poptávku ženou stále velmi dostupné hypotéky a také obava ze znehodnocení úspor vlivem inflace. Na byty se dokonce tvoří pořadníky a nové projekty se z velké části vyprodají prakticky hned po uvedení na trh," uvedl zakladatel a šéf společnosti Central Group Dušan Kunovský.

Z analýzy vyplývá, že během druhého čtvrtletí letošního roku se v metropoli prodalo rekordních 2650 nových bytů, počet nabízených jednotek se naopak snížil na 3350. Za celé pololetí se podle firem v Praze prodalo 4750 nových bytů, meziročně téměř dvojnásobek. Největší zájem lidé při koupi projevili o dispozice 2+kk, druhou prodejně nejsilnější pozici obsadily třípokojové byty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy