Podle saúdského tisku provdal otec svou dceru zřejmě kvůli tomu, aby vyrovnal dluhy a jde o příklad toho, jak se chudí lidé snaží zbohatnout prodejem svých dcer.
Soud už podruhé přes žádost matky odmítl sňatek zrušit, pouze potvrdil, že manžel nesmí mít s dívkou sex do té doby, dokud ona nedosáhne puberty. V té době také bude moci dívka požádat o rozvod.
Minulý měsíc odvolací soud v Rijádu vyjádřil k rozsudku, původně vydanému loni na podzim, výhrady.
Soud nižší instance si však za ním stojí. Nyní se případ opět vrací k odvolacímu soudu.
Dívka stále bydlí se svou matkou, která žije odděleně od svého manžela, a údajně vůbec neví o tom, že je vdaná.
Zákon na ochranu nezletilých
Saúdský ministr spravedlnosti Mohammed Issa následně sdělil deníku Al-Watan, že vláda připravuje studii toho, jakým způsobem probíhají v království sňatky mezi dospělými a dětmi, jejímž výsledkem má být zákon, který bude nezletilé před takovýmito manželstvími chránit.
"To je věc, kterou požadujeme zcela od začátku, a víme, že saúdští činitelé na tom tvrdě pracují," řekl CNN právník matky osmileté dívky Abdalláh Džutailí.
Saúdské zákony dovolující takové sňatky tento týden jako porušování lidských práv kritizovaly Spojené státy i Dětský fond OSN (UNICEF).
S prodejem dcer se je možné setkat i v Pákistánu, Kambodži, Indii, Nepálu, na Filipínách, v Číně i v relativně bohatších zemích, jako je Thajsko.