Les Lenin, carská svatba, vymazané ženské obličeje. Nejhezčí fotky z tohoto týdne

Les Lenin, carská svatba, vymazané ženské obličeje. Nejhezčí fotky z tohoto týdne
Rusové odletěli na Mezinárodní vesmírnou stanici natočit první hraný film ve skutečném vesmíru. Loď Sojuz na ISS přivezla nejen kosmonauta Antona Škaplerova, ale také režiséra Klima Šipenka a herečku Julii Peresildovou. V zrcátku kontrolovala, jak jí sluší vesmírný oblek pár hodin před startem.
Potrubí bylo podélně vychýleno z původní polohy v délce více než 1200 metrů a vznikla v něm puklina o délce 33 centimetrů. Únik skoro 573 tisíc litrů ropy do oceánu zamořil kilometry pobřeží jižně od Los Angeles.
V Německu začal proces se stoletým Josefem S., který se jako 21letý stal dozorcem v koncentračním táboře Sachsenhausen. Je to jeden z posledních procesů, který země vede s pomocníky nacistického režimu 76 let po skončení druhé světové války.
Podívejte se na dvacet nejlepších fotek, které popisují ve zkratce tento týden. Na této čeká Afghánka žijící v Pákistánu se svým dítětem v pešávárské pobočce Úřadu Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky na ověření registrace.
Foto: Reuters
skr Reuters skr, Reuters
9. 10. 2021 0:00
Do kosmu se vydali ruští filmaři, aby natočili skutečný film z vesmíru. Do Petrohradu se sjelo 1500 hostů na první svatbu carského rodu Romanovců na ruské půdě za sto let. A salóny krásy v Kábulu musely z reklamy vymazat ženské tváře. Podívejte se na dvacet nejlepších fotek, které popisují ve zkratce tento týden.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 hodinami

Ruský plynárenský gigant Gazprom zastaví vývoz plynu do Moldavska, pokud do prosince nebude nová smlouva

Ruský plynárenský gigant Gazprom pozastaví vývoz plynu do Moldavska, pokud nebude do začátku prosince podepsán nový dodavatelský kontrakt. Oznámila to dnes podle agentury Interfax firma. Moldavsko po vypršení dřívějšího kontraktu muselo kvůli nedostatku energie vyhlásit stav nouze, upozornila agentura Reuters.

Moldavská premiérka Natalia Gavrilitaová v pátek uvedla, že Moldavsko a Rusko se stále nedokázaly shodnout na ceně a dalších podmínkách nové dohody. Dlouholetý kontrakt s Gazpromem vypršel Moldavsku koncem září, podle listu Kommersant byl ale prodloužen do konce října.

Zdroj: ČTK
Další zprávy