GRAFIKA Nejhezčí proměny Česka. Tak se ruiny mění ve skvosty

Tomáš Kunc Asociace Entente Florale CZ - Souznění o.s., Tomáš Kunc
Aktualizováno 30. 12. 2014 18:34
Putovní výstava Má vlast - cestami proměn přináší svědectví o zvelebování opomíjených míst a objektů v sídlech a krajině.

Litujeme, požadovaný obsah nelze ve vašem zařízení zobrazit.

Putovní výstava Má vlast - cestami proměn přináší svědectví o zvelebování opomíjených míst a objektů v sídlech a krajině.

Soutěžní výstava vypovídá "o proměnách chátrajících staveb v důstojné objekty s užitečnou náplní, o zkrášlených náměstích a návsích, nádražích i sakrálních stavbách".

Podle organizátorů má přispívat k posílení osobního i národního sebevědomí a k šíření dobré pověsti České republiky v zahraničí.

Redakce Aktuálně.cz vám přináší první část Proměn 2014 ve srovnávací grafice. O nejhezčí proměnu roku 2014 lze hlasovat až do 1. května 2015 na stránkách Asociace Entente Florale CZ - Souznění.

Připomeňte si znovu tuto grafiku v rámci ohlédnutí Aktuálně.cz za uplynulým rokem.

 

Právě se děje

před 45 minutami

Policista, který zabil George Floyda, bude obviněn z vraždy druhého stupně

Generální prokurátor Minnesoty Keith Ellison zvýší obvinění bělošského policisty Dereka Chauvina z vraždy neozbrojeného černocha George Floyda z třetího na druhý stupeň, za což mu hrozí delší vězení. Vznesena budou obvinění také proti třem dalším policistům, kteří byli na místě a kteří po incidentu dostali výpověď. Informoval o tom dnes americký list Star Tribune.

Šestačtyřicetiletý Floyd zemřel poté, co mu Chauvin skoro devět minut 25. května při zatýkání klečel na krku. Nahrávka incidentu obletěla celý svět a v USA spustila vlnu protestů proti rasově motivované policejní brutalitě, které v místech provázelo rabování a vandalismus.

Čtyřiačtyřicetiletý Chauvin dostal minulý týden výpověď a byl obviněn z vraždy třetího stupně a zabití druhého stupně. Nyní ho prokurátor podle tisku chce obvinit z vraždy druhého stupně, za kterou by mohl dostat až 40 let za mřížemi, což je o 15 víc než maximální trest za vraždu třetího stupně.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Sněmovna se zatím nedistancovala od slov Vojtěcha Filipa k legiím

Sněmovna se zatím nedistancovala od výroků svého místopředsedy a šéfa KSČM Vojtěcha Filipa o československých legionářích, jak to požaduje STAN. Debatu dnes poslanci nedokončili. Filip v diskusi opětovně jakékoli pochybení odmítl. Podle něj mohly být jeho výroky zkresleny.

Filip v nedávném rozhovoru pro ruský armádní deník Krasnaja zvezda kritizoval odstranění sochy sovětského maršála Ivana Koněva z Prahy 6, označil je za "zločinné". Pražské komunální politiky nařkl z neofašismu. Současně pochválil ruskou vládu za to, že nenutí místní úřady, aby svolily k budování pomníků československým legionářům, kteří padli v boji s bolševiky.

"Žádný výrok, který by poškodil dobré jméno československých legií, jsem neřekl. Řekl jsem, že v České republice existují lidé, kteří mají různý názor na československé legie," hájil se Filip.

Zdroj: ČTK
Další zprávy