GRAFIKA Nejhezčí proměny Česka. Tak se ruiny mění ve skvosty

Tomáš Kunc Asociace Entente Florale CZ - Souznění o.s., Tomáš Kunc
Aktualizováno 30. 12. 2014 18:34
Putovní výstava Má vlast - cestami proměn přináší svědectví o zvelebování opomíjených míst a objektů v sídlech a krajině.

Litujeme, požadovaný obsah nelze ve vašem zařízení zobrazit.

Putovní výstava Má vlast - cestami proměn přináší svědectví o zvelebování opomíjených míst a objektů v sídlech a krajině.

Soutěžní výstava vypovídá "o proměnách chátrajících staveb v důstojné objekty s užitečnou náplní, o zkrášlených náměstích a návsích, nádražích i sakrálních stavbách".

Podle organizátorů má přispívat k posílení osobního i národního sebevědomí a k šíření dobré pověsti České republiky v zahraničí.

Redakce Aktuálně.cz vám přináší první část Proměn 2014 ve srovnávací grafice. O nejhezčí proměnu roku 2014 lze hlasovat až do 1. května 2015 na stránkách Asociace Entente Florale CZ - Souznění.

Připomeňte si znovu tuto grafiku v rámci ohlédnutí Aktuálně.cz za uplynulým rokem.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

USA zakázaly kvůli podpoře Madury vstup do země kubánskému ministrovi vnitra

Vláda amerického prezidenta Donalda Trumpa uvalila cestovní sankce na druhého vysokého kubánského politika. Zesiluje tak tlak na zemi kvůli pokračující podpoře vlády venezuelského prezidenta Nicoláse Madury. Zákaz vstupu do země se týká kubánského ministra vnitra, kterým je Julio César Gandarilla Bermejo, kvůli jeho účasti na hrubém porušování lidských práv ve Venezuele, oznámil americký ministr zahraničí Mike Pompeo. Vyzval také další země, aby se připojily k USA.

Zákaz je spíše symbolickým krokem. Pompeo dodal, že Bermejo je také zodpovědný za svévolné zatčení a zadržení tisíců kubánských občanů a nezákonné uvěznění více než 100 politických vězňů na Kubě. Jeho ministerstvo dohlíželo na mučení politických disidentů, zadržených a vězňů, a také na vraždu některých těchto osob policejními a bezpečnostními silami.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Policie v Hongkongu opět použila slzný plyn. Demonstranti se bránili benzinovými bombami

Nové násilí vypuklo v neděli ráno místního času u obléhaného kampusu polytechnické univerzity v Hongkongu, uvedla agentura Reuters. Po několika klidných hodinách, kdy demonstranti spali na trávníku a v univerzitní knihovně, policie opět použila slzný plyn. Aktivisté na oplátku použili proti policistům benzinové bomby, některé z nich zapálily stromy mimo areál.

Některé části kampusu vypadají v neděli spíše jako pevnost s barikádami a černě oděnými protestujícím na hradbách, kteří mají improvizované zbraně, jako cihly bedny zápalných bomb, luky a šípy. Polytechnická univerzita je poslední z pěti univerzit, který zůstává obsazen aktivisty. Ti ji vyžívají jako základnu pro blokování nedalekého silničního tunelu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy