Nejluxusnější hotel světa pořádá prohlídky, za pár tisíc ukáže i koupelnu ze zlata

Nejluxusnější hotel světa pořádá prohlídky, za pár tisíc ukáže i koupelnu ze zlata
Hotel Burdž al-Arab stojí téměř 22 let na soukromém ostrově nedaleko nábřeží a je okamžitě rozpoznatelný díky svému designu, jehož vzorem je tvar vlající plachty.
Následuje návštěva unikátního atria hotelu, které se svými 180 metry patří k nejvyšším na světě.
Vstup do komplexu byl neubytovaným hostům nebo návštěvníkům restaurace zapovězený, ale od 15. října se luxusní dveře hotelu Burdž al-Arab otevřou takřka všem. Podívejte se, co zážitkový program v přepočtu za 2300 korun nabízí.
Ředitel hotelu Andy Nicholson se rozhodl luxusní komplex otevřít veřejnosti, protože letos v prosinci uplyne 50 let od založení Spojených arabských emirátů a v Dubaji také byla otevřena výstava Expo, která se vůbec poprvé koná na Blízkém východě.
Foto: Shutterstock
Magazín Magazín
19. 10. 2021 6:00
Vstup do hotelu Burdž al-Arab v Dubaji byl neubytovaným hostům zapovězený, ale od 15. října se luxusní dveře komplexu otevřely takřka všem. Zážitkový program slibuje prohlídky i poodhalení zajímavých příběhů luxusního hotelu ve Spojených arabských emirátech.

Sprchy zdobené obklady z 24karátového zlata, přikrývky plněné prachovým peřím z opuštěných kachních hnízd na Islandu, 30 různých druhů mramoru nebo strop z 21 tisíc krystalů symbolizující Mléčnou dráhu. To jsou jen některé z vymožeností, jež čekají na hosty v dubajském Burdž al-Arab, jednom z nejluxusnějších hotelů na světě. A v přepočtu za dva tisíce korun se na to teď mohou podívat i turisté a návštěvníci Dubaje, píše web CNN.

Podívejte se, jak to v pětihvězdičkovém hotelu vypadá.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Lukašenko vyřeší problém s migranty na polských hranicích do konce roku, slíbil

Bělorusko se do konce roku pokusí vyřešit problém s migranty na své západní hranici, slíbil běloruský vůdce Alexandr Lukašenko v rozhovoru, který zveřejnila ruská agentura RIA Novosti. Evropská unie obviňuje Lukašenkův autoritářský režim, že migrační krizi na vnější hranici EU vytvořil v odplatě za sankce, které unie uvalila na Minsk kvůli porušování lidských práv, potlačování opozice a zfalšování loňských prezidentských voleb. Lukašenko obvinění odmítá.

Polsko a částečně i Litva od léta čelí náporu tisíců migrantů, převážně z Blízkého východu, kteří se pokoušejí překročit hranice a dostat se dále do Evropské unie, cílem je často Německo. Migrační krize se vystupňovala na podzim, Varšava se rozhodla začít stavět na hranici s Běloruskem 5,5 metru vysokou zábranu. S Lukašenkem, jehož legitimitu EU odmítla po loňských volbách uznat, minulý měsíc dvakrát telefonicky hovořila končící německá kancléřka Angela Merkelová.

"Já jí (Merkelové) rovnou řekl, že se vynasnažím vyřešit tento problém do Nového roku, protože jej nepotřebujeme. Lidé (migranti) se potloukají po Minsku a Grodnu," uvedl podle ruské agentury Lukašenko.

Bělorusko podle něj požádá uprchlíky z Blízkého východu, kteří se v zemi nacházejí legálně s turistickými vízy, aby se vrátili zpět domů, protože "humanitární koridor" vedoucí do vytouženého Německa nebude. Dodal, že do Iráku se z Běloruska už vrátila více než tisícovka běženců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy