LFŠ 2015: Mika Kaurismäki, Vojtěch Jasný, filmy a hipsteři

Foto: ČTK
Marie Dostálová
1. 8. 2015 9:06
Podívejte se na fotogalerii z 41. ročníku Letní filmové školy v Uherském Hradišti, která nabídla desítky filmů napříč žánry a zeměmi. Přehlídka se konala od 24. července do 1. srpna.

Uherské Hradiště – Letošní ročník Letní filmové školy nabídl téměř 240 filmů. Promítalo se v šesti sálech a dvou letních kinech. K hlavním hvězdám LFŠ patřil finský režisér Mika Kaurismäki, íránský tvůrce Mohsen Makhmalbaf, britský režisér Peter Strickland nebo jeden ze zásadních tvůrců berlínské školy Christoph Hochhäusler.

LFŠ, jak se přehlídce zkráceně říká, měla v nabídce také různé koncerty, divadelní představení či přednášky odborníků. "Filmovka" tak není jen o filmech, ale také posezení s přáteli. Kolem kin je tak živo i kolem třetí hodiny ranní. Odpoledne návštěvníci odpočívají na trávě, nabírají energii veganským jídlem nebo bezinkovou limonádou, či klobásami a pivem. K základní výbavě patří plátěná taška, výrazné brýle a další propriety "řádného hipstera".

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Makedonská pohraniční stráž našla opuštěný kamion se 47 migranty

Hlídka pohraniční stráže Severní Makedonie objevila v blízkosti hranic s Bulharskem a Řeckem opuštěný kamion, v němž bylo pět desítek ilegálně cestujících migrantů.

Kamion, jehož řidič utekl, hlídka objevila v pátek pozdě večer. V nákladním prostoru tohoto vozidla se schovávalo 47 migrantů pocházejících z Afghánistánu, Pákistánu a Iráku, informovala policie.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Hokejový útočník Frk podepsal novou smlouvu s Los Angeles

Hokejový útočník Martin Frk podepsal novou dvouletou smlouvu s Los Angeles. Šestadvacetiletý hráč by si v příštích dvou letech měl v NHL vydělat celkem 1,45 milionu dolarů. Kings o tom informovali na svém oficiálním webu.

Odchovanec Karlových Varů zamířil do Los Angeles před sezonou, v předešlých letech působil v kanadsko-americké soutěži v organizaci Detroitu. Za Kings Frk zatím odehrál osm zápasů, vstřelil pět branek a přidal asistenci. Většinu sezony působil na farmě v týmu Ontario Reign v nižší AHL.

Frk působí v zámoří od roku 2010, po třech letech v juniorské soutěži QMJHL se snažil prosadit do kádru Detroitu, což se mu stabilně podařilo jen v sezoně 2017/18, kdy za Red Wings odehrál 68 utkání s bilancí jedenácti branek a čtrnácti asistencí. Většinu času strávil útočník s vyhlášenou tvrdou střelou na farmách v AHL a ECHL. Celkem zatím v NHL nastoupil k 108 utkáním (17+20).

Loni se rodák z Pelhřimova domluvil na smlouvě s Los Angeles, která mu v případě pobytu v NHL zajišťovala plat 700.000 dolarů. Podle nového kontraktu si mírně polepší, podle webu capfriendly.com má ale garantovaný stejný plat v NHL i AHL.

Další zprávy