Krása střídá nádheru. Stromodomy, které vypadají jako z pohádkového světa

Krása střídá nádheru. Stromodomy, které vypadají jako z pohádkového světa
V oblasti Harads na severu Švédska si lidé mohou splnit dětský sen a strávit noc v létajícím talíři UFO. Dostanou se do něj pomocí zatahovacího žebříku a uvnitř je čekají dvě ložnice až pro čtyři osoby, koupelna i obývací pokoj.
Stavba s příznačným názvem Treetops má dvě podlaží, takže připomíná spíš běžný dům, který by člověk šest metrů nad zemí normálně nehledal.
V interiéru si hosté mohou připadat jako v příbytcích hobitů z Tolkienova Pána prstenů. Díky kruhovitým oknům ze sklolaminátu, která dohromady váží půl tuny, se jim navíc naskýtá úchvatný výhled na okolní zeleň.
Podívejte se na originální stavby, které jsou běžně k vidění jen v pohádkách. Ovšem chaloupce na kuřích nožkách Baby Jagy jsou vzdálené na světelné roky. V tomto domečku v koruně stromu se Japonci scházejí k čajovým obřadům.
Foto: Profimedia.cz
Magazín Dan Poláček Magazín, Dan Poláček
31. 8. 2021 6:00
Některý vypadá jako obrovská šiška, jiný připomíná létající talíř UFO nebo kuklu motýla. Hosté v nich najdou saunu, vířivku, otáčivý krb nebo gril či skluzavku. Ve všech se ale člověk bude cítit volně jako pták. Stromodomy vypadají, jako by se vznášely pár metrů nad zemí, připevněné jsou jen ke korunám stromů. Podívejte se na originální stavby ze světa, které jsou běžně k vidění jen v pohádkách.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Zemřel vědec, vynálezce a odbojář Mojmír Petráň, bylo mu 99 let

Ve věku 99 let zemřel v sobotu 13. srpna vědec Mojmír Petráň. Na facebooku o tom dnes informovala Učená společnost ČR, jejímž členem Petráň byl. Petráň společně se svým kolegou Milanem Hadravským v 60. letech sestrojili a patentovali konfokální mikroskop s dvojitým řádkováním. Vynález znamenal převrat v mikroskopických technikách a přispěl k bouřlivému rozvoji molekulární buněčné biologie. Vědec Petráň byl i protinacistickým odbojářem.

Svůj přelomový vynález Petráň a Hadravský, kteří v 60. letech působili na Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Plzni, patentovali v roce 1967 ve Spojených státech. Publikovali ho v roce 1968 ještě před okupací Československa. Po srpnové okupaci Petráň upadl v nemilost, neboť v době Pražského jara sympatizoval s reformními politiky. Svůj mikroskop pak musel vyrábět "podomácku" pod záštitou JZD Komorno u Plzně. Kvůli tomu vzniklo jen několik kusů přístroje.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Při izraelském náletu u Tartúsu zahynuli podle Damašku tři syrští vojáci

Při dnešním izraelském náletu na oblast u syrského pobřežního města Tartús přišli o život tři syrští vojáci a další tři byli zraněni. Oznámila to syrská armáda. Televizní stanice Al-Arabíja předtím uvedla, že izraelská vojenská letadla zaútočila na Tartús a před vypálením střel letěla nad libanonským pobřežím. Izraelská armáda své operace v Sýrii nechává bez komentáře. Útočí hlavně na cíle spojené se spojenci syrské vlády, což je Írán a libanonský Hizballáh. Agentura Reuters napsala, že se k Tartúsu blíží loď, která veze z Ukrajiny obilí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy