Jak se dá strávit léto? Známe vítěze letošní fotosoutěže

Foto: Marika Cuhová
Aktuálně.cz Aktuálně.cz
Aktualizováno 21. 8. 2016 6:30
Děkujeme všem čtenářům Aktuálně.cz, kteří se zúčastnili naší fotosoutěže o nejlepší snímek na téma Jak trávit letošní léto. Zde se můžete podívat nejen na snímky, které získaly nejvíce hlasů, ale i na všechny ostatní, které redakce do soutěže obdržela.
 

Právě se děje

před 41 minutami

Zastupitelé západoněmecké obce z vedení sesadili člena neonacistické strany

Západoněmeckou obec Waldsiedlung již nevede člen krajně pravicové Národnědemokratické strany Německa (NPD) Stefan Jagsch, v úterý ho zastupitelé odvolali a ve funkci ho vystřídala zástupkyně křesťanských demokratů (CDU). Informovala o tom agentura DPA.

Jagsch byl do funkce zvolen v září, a to i s pomocí hlasů CDU, sociálních demokratů (SPD) a liberálů (FDP), což vyvolalo na celoněmecké úrovni tvrdou kritiku. NDP je totiž označována za neonacistickou a zavedené strany s ní spolupracovat odmítají.

Ačkoli CDU, FDP a SPD oficiálně s NPD nespolupracují, zastupitelé těchto tří stran v hesenského Waldsiedlungu, kde žije asi 2600 lidí a který je součástí obce Altenstadt, to nerespektovali. Následnou kritiku odmítali s tím, že nikdo jiný o tuto funkci, která byla volná od června, zájem neměl a že stranická příslušnost nehrála žádnou roli.

Další zprávy