Letos pojalo Klapý "prvomájový průvod" velkolepě. "Oslovili jsme všechny organizační složky, kterých máme v obci docela dost – tělovýchovnou jednotu, hasiče, myslivecké sdružení, maminky s dětmi, klub Klapaček..." vyjmenovává starostka Romana Albrechtová.
"Přijeli nás podpořit i lidé ze sousedních obcí. Máme tu zemědělské družstvo, kde  lidi z okolních vesnic pracují, takže přijeli sem i na náš první máj."
Recesistické akce v socialistických kulisách stále táhnou. Češi se jimi baví a zároveň se očišťují.

Praha/Klapý - Češi jsou mistři recese. Již řadu let například táhnou parodie na socialistické retro. Zdá se, že vzpomínky na život v socialismu jsou téměř 25 let po revoluci stále živé nejen v umění, ale zejména v lidové tvořivosti.

Pořádají se happeningy připomínající nakupování, oslavy či kulturu za komunismu, konají se "nefalšované" retro dovolené v socialistickém duchu a recesistické prvomájové průvody.

Jako třeba v Klapém, obci v Českém středohoří. Zájem a nadšení obyvatel jsou veliké.

"Letos jsme to pojali tak, že jsme oslovili všechny organizační složky, kterých máme v obci docela dost – tělovýchovnou jednotu, hasiče, myslivecké sdružení, maminky s dětmi, klub Klapaček. Přijeli nás podpořit i lidé ze sousedních obcí," popisuje organizaci recese na socialistické první máje starostka obce Klapý Romana Albrechtová.

před 3 hodinami

PSG vyhrál ve francouzské lize posedmé za sebou

Fotbalisté Paris Saint-Germain zvítězili v 9. kole francouzské ligy 3:0 v Nantes a po úvodních dvou porážkách v sezoně si připsali sedmou výhru za sebou. Úřadující mistři mají během vítězné šňůry skóre 23:1 a vedou tabulku o tři body před Lille, jež má k dobru nedělní utkání proti Lyonu.

Favorizované PSG se na hřišti patnáctého Nantes gólově prosadilo po přestávce. Skóre otevřel hned ve 47. minutě Ánder Herrera po přihrávce Kyliana Mbappého, jenž v 64. minutě zvýšil proměněným pokutovým kopem za faul na sebe. Výsledek pečetil dvě minuty před koncem po chybě domácí obrany Pablo Sarabia.

Nantes mělo šanci zkorigovat výsledek v 69. minutě díky pokutovému kopu, který ale Kaderu Bambovi chytil Keylor Navas.