Parodie na socialismus. Proč se mu Češi pořád vysmívají?

Parodie na socialismus. Proč se mu Češi pořád vysmívají?
Starostka obce Klapý Romana Albrechtová (druhá zleva) je velice činorodá, stejně jako obyvatelé obce. Nějakou větší akci pořádají minimálně jednou za čtvrt roku.
K nim patří i recesistický 1. máj v duchu socialistického retra.
Letos pojalo Klapý "prvomájový průvod" velkolepě. "Oslovili jsme všechny organizační složky, kterých máme v obci docela dost – tělovýchovnou jednotu, hasiče, myslivecké sdružení, maminky s dětmi, klub Klapaček..." vyjmenovává starostka Romana Albrechtová.
"Přijeli nás podpořit i lidé ze sousedních obcí. Máme tu zemědělské družstvo, kde  lidi z okolních vesnic pracují, takže přijeli sem i na náš první máj."
Foto: Jan Barek
Magazín Magazín
25. 5. 2014 8:33
Recesistické akce v socialistických kulisách stále táhnou. Češi se jimi baví a zároveň se očišťují.

Praha/Klapý - Češi jsou mistři recese. Již řadu let například táhnou parodie na socialistické retro. Zdá se, že vzpomínky na život v socialismu jsou téměř 25 let po revoluci stále živé nejen v umění, ale zejména v lidové tvořivosti.

Pořádají se happeningy připomínající nakupování, oslavy či kulturu za komunismu, konají se "nefalšované" retro dovolené v socialistickém duchu a recesistické prvomájové průvody.

Jako třeba v Klapém, obci v Českém středohoří. Zájem a nadšení obyvatel jsou veliké.

"Letos jsme to pojali tak, že jsme oslovili všechny organizační složky, kterých máme v obci docela dost – tělovýchovnou jednotu, hasiče, myslivecké sdružení, maminky s dětmi, klub Klapaček. Přijeli nás podpořit i lidé ze sousedních obcí," popisuje organizaci recese na socialistické první máje starostka obce Klapý Romana Albrechtová.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Počítačovou síť radnice Prahy 3 napadl virus, úřad bude uzavřený

Počítačovou síť radnice Prahy 3 napadl virus. Lidé se tak nemohli s úřadem elektronicky spojit. Technici městské části stále pracují na nápravě, radnice bude kvůli tomu bude ve středu uzavřena. Vyplývá to z informací na facebooku Prahy 3, na které upozornil server Computerworld. Radnice vyzvala občany, aby místo e-mailů zatím raději s úřadem komunikovali po telefonu.

před 5 hodinami

Hokejista Edmontonu je kvůli krvácení do mozku v kómatu

Hokejista Edmontonu Colby Cave skončil kvůli krvácení do mozku na jednotce intenzivní péče. Lékaři v nemocnici v Torontu museli pětadvacetiletého útočníka uvést do umělého spánku. Informovali o tom zástupci klubu na sociálních sítích.

Před přerušením sezony odehrál Cave v NHL jedenáct zápasů za Oilers, na farmě v AHL nastoupil ke 44 duelům. Celkem má v NHL v dresu Bostonu, který ho v roce 2015 angažoval jako nedraftovaného hráče, a Edmontonu na kontě 67 utkání. Do statistik si zapsal devět bodů za čtyři góly a pět asistencí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy